Proč si instalovat na domě světlovody?

Stavba domu nabízí v dnešní době nespočet možností, jak si své budoucí bydlení zpříjemnit. Jednou z variant je instalace světlovodů. Díky nim si dopřejte přísun denního světla do tmavých prostor.

Možná se to může zdát někomu zbytečné vyhazování peněz, ale mít v domě výhradně umělé osvětlení není přirozené. Člověk se o tom po nějaké době přesvědčí na vlastní kůži. Na mnoha domech jsou malá okna, která nezajistí denní světlo v dostačující míře, a proto jsou tu světlovody.

Ihned budete spokojenější

Na začátku jsou všichni obyvatelé domů nadšení, že mají v každé místnosti osvětlení moderní a nadčasové, ale za chvíli je to omrzí. Ruku na srdce. Denní světlo nelze nahradit. Pokud však uvažujete o střešních oknech, informujte se o světlovodech. Možná si řeknete, že střešní okna nechcete, ale to nevadí. Světlovody lze instalovat na jakoukoliv střechu i dodatečně. Na sto procent oceníte světlovodzejména v prostorách, kde není dostatek přirozeného světla. Jedná se zejména o kuchyni, schodiště či koupelnu.

Jak fungují?

Světlovod je složen ze tří součástek, kopule, difuzéru a tubusu. Kopule je umístěna venku na střeše, difuzér se postará o rozptýlení denního světla a tubus složí jako spojení obou dílů. Tubus lze natočit dle potřeby. Pokud se vám systém příjmu denního světla do domu líbí, je nutné oslovit spolehlivého výrobce světlovodů. Ten zajistí střešní světlovody na šikmou i rovnou střechu.

Na co si dát pozor?

Před pořízením světlovodu si uvědomte, že přísun denního světla záleží i na tom, jaké je momentálně venku počasí, a samozřejmě také roční době. Pokud se obrátíte na specializovanou firmu, určitě vám poradí a zodpoví všechny otázky. V každém případě myslete na to, že denní světlo je neocenitelné. Stačí si představit dlouhé sezení v kanceláří u umělých svítidel. Člověk nemá tak dobrou náladu a cítí se stísněně.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.