Hliníková okna a dveře oslní vzhledem i vlastnostmi

Současné stavitelství sice přeje návratu k přírodě, ale pozadu nezůstávají ani moderní materiály. Svědčí o tom zvýšený zájem o okenní a dveřní systémy z hliníkových profilů. Ušlechtilý kov sluší především novostavbám a propůjčuje jim lehce industriální a elegantní až luxusní vzhled. Pokud vás čeká stavba nebo rekonstrukce, berte hliníkové systémy na vědomí. Prozradíme vám, proč se do nich vyplatí investovat.

Špatná izolace? Dávno ji zavál čas

Leckdo o využití hliníku pochybuje, protože si vzpomíná na doby dávno minulé. V minulosti okna a dveře neoslňovaly tak dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi, jakými se chlubí plast a dřevo, dnes však panuje diametrálně odlišná situace. Moderní hliníková okna a dveře rozhodně nepředstavují kompromis, naopak jsou plnohodnotným řešením i pro nízkoenergetické a pasivní domy.

V čem hliník dominuje?

Hliníkové dveře a okna se netěší oblibě pro nic za nic. Ušlechtilý kov se vyznačuje trvanlivostí a velmi dlouhou životností. Bez nadsázky jde o investici na celý život. Vydrží mnohem déle než samotná stavba.

Další velká výhoda spočívá v nízké hmotnosti a vysoké pevnosti. Stavebníci na hliníkové systémy nedají dopustit a přichází jim na chuť zejména v souvislosti s okenními otvory větších rozměrů, jejichž rámy by z plastu nebo dřeva realizovat nešlo.

A konečně design. Jakkoliv je názor na vzhled hliníku, jakožto i jakéhokoliv jiného materiálu, otázkou subjektivního vkusu, u naprosté většiny lidí vzbuzuje pohled na moderní novostavbu vyšperkovanou kovovými profily nadšení. Okna a dveře mohou být obarveny do široké škály odstínů a nehrozí, že by zanedlouho degradovaly působením povětrnostních vlivů a UV záření. Jednoduše vypadají skvěle i po letech.

Potřebujete poradit?

Pokud se stále nemůžete rozhodnout a nejste si jistí, zda jsou hliníková okna a dveře správnou volbou pro váš projekt, obraťte se na odborníky z české výrobní společnosti Pruniwerk. Specializuje se na dodávky a montáž hlinkových systémů a v portfoliu má také světlovody, zimní zahrady a další druhy konstrukcí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.