Nátěr střechy – kdy se do něj pustit?

Pravidelné nátěry střech patří zejména pak u starších domů k naprosto nezbytné péči, bez které se střecha určitě neobejde. A jelikož střecha je výsadou každého domu, nevyhne se obstarání této péče ani vám, hlavně pokud chcete, aby střecha maximálně plnila svůj účel a chránila dům naplno. Kdy nový nátěr střecha opravdu vyžaduje a v jakém období je nejlepší se do práce pustit? Dozvíte se v tomto článku.

Není to jen o vzhledu

Na střešní krytiny musí být už z podstaty věci využívané materiály, které jsou odolné a jen tak něco je takříkajíc nerozhází. Střecha je jedním z důležitých ochranných štítů domu a je v našem zájmu se o její perfektní stav náležitě starat. Ovšem s ohledem na použití odolných a kvalitních materiálů a důvěry v ně velmi často zapomínáme, že ani střecha není nezničitelná a nějaký druh péče, údržby a pravidelné kontroly stavu opravdu vyžaduje. Mnoho laiků má také pocit, že nátěr střechy je jen jakousi kosmetickou úpravou vzhledu, když střecha ztratí svou původní krásu.

Kde je pravda? Ochranné nátěry materiály zocelují a chrání před podmínkami vnějšího prostředí a dokáží velmi výrazně prodloužit životnost materiálu krytiny. Je-li na první pohled patrné, že nátěr je narušený, zašlý či viditelně starý, případně už víte, že od posledního natírání uběhla už řádka let, můžete si být naprosto jisti, že přišel ten správný čas na objednání barvy a zásoby válečků.

Kvalitní barvy a správné počasí

Není barva jako barva. Jeden nátěr, žádný nátěr. Pokud nechcete udělat při natírání střechy žádný výrazný přešlap, tahle dvě pravidla si dobře zapamatujte. Výběru barvy je opravdu třeba věnovat dostatek pozornosti. Přijít do obchodu, popadnout kbelík univerzální barvy v oblíbeném odstínu a vrhnout se na natírání skutečně není tou nejlepší taktikou. Vybírejte pouze ze speciálních barev přímo určených na nátěr střech. Jedině ty poskytnou krytině optimální ochranu i péči.

Kdy střechu natírat? Ideálním obdobím je přelom jara a léta, kdy je počasí již stabilní a teploty se nepohybují v žádných extrémech. Déšť ani vysoké či extra nízké teploty rozhodně nepatří mezi žádoucí podmínky a lze je zařadit spíše mezi nežádoucí faktory, které vám natírání mohou výrazně zkomplikovat.

Pomoc firmy se vyplatí

Motá se vám hlava už na prvních úrovních žebříku a z vidiny několika hodin strávených na střeše v několika metrech nad zemí vás doslova berou mdloby? V takovém případě byste nátěr střechy rozhodně měli přenechat profesionální firmě. Ale nejen proto. Nátěr střechy není jen tak a předchází mu poměrně důkladná příprava, která (pokud nepatříte mezi vášnivé kutily) není tak úplně zábavná, vyžaduje pečlivost a zabere i dost času. Tlačí-li vás čas, výšky jsou váš nepřítel či vám chybí manuální zručnost a obratnost, výškařská firma vám dokáže vytrhnout pořádný trn z paty. Sehraná parta několika profíků dokáže dát vaši střechu do špičkového stavu za zlomek času. Střechu zkontrolují, vyčistí, opraví, připraví na nátěr a také natřou – jednoduše, profesionálně a rychle. Prostě vše v jednom!

Tak neváhejte a projděte si nabídky firem ve svém okolí. Uvidíte, že ušetříte čas i nemalé peníze a výsledek bude jedna báseň!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.