LED svítidla nabízí spoustu výhod. Proč byste je měli chtít i vy?

Víte o tom, že jste svědky evoluce? Nevěříte? V tom případě si otevřete fotoalbum a porovnejte, jak vypadalo vaše bydlení před deseti lety a dnes. To je, panečku, změna, co? Technologie se neustále vyvíjí a rok od roku měníme spotřebiče za výkonnější a zároveň úspornější modely se spoustou užitečných funkcí. Příkladem budiž vaše televize. Určitě doma máte „ledku“. A když už jsme u „light emitting diode“ technologie, určitě jste již vyměnili klasické žárovky za úsporné. Ne? Chyba, kterou byste měli co možná nejdříve napravit. Prozradíme vám specifické vlastnosti a výhody LED osvětlení a přesvědčíme vás, že se bez něj moderní domácnost neobejde.

Začalo to před více než půl stoletím…

Nejste na hodině dějepisu, ale trocha zákulisních informací vás nezabije. Pokud jste si až doposud mysleli, že LED osvětlení se prodává teprve pár let… spletli jste se. První svítivá dioda spatřila světlo světa (anebo to bylo naopak – svět poprvé spatřil světlo diody?) v roce 1962. Tehdy se ale diody (dostupné jen v několika barvách) používaly co by kontrolky. Jejich výkon nebyl zrovna oslnivý, ale vše se změnilo v roce 1993. Právě tehdy se na trh dostaly modré svítivé diody a voila, bílá multičipová LED žárovka byla na světě. A dva roky na to byla vyvinuta nová metoda dosažení bílého světla pomocí modré diody a luminoforu.

Vraťme se však zpátky do současnosti. Proč byste měli mít doma LED svítidla i vy? Pokud vás nepřesvědčí následující výčet výhod, pak už zřejmě nic…

led svítidla

1. Budete svítit stylově

Nebudeme si nic nalhávat. I vy přece chcete, aby váš byteček kopíroval nejnovější trendy. LED světla trendy jsou! Jde o nejmodernější způsob svícení, který vypadá mnohem efektněji než cokoliv jiného. LED žárovky dodají vašemu příbytku hi-tech atmosféru a to za to stojí, nebo ne?

2. Cena postupně klesá

Pokud vás v minulosti odrazovala příliš vysoká cena, teď už nemusí. Kvalitní LED žárovky lze koupit velmi levně, tedy z hlediska rychlosti návratnosti investice. Cena je více než přijatelná a pravděpodobně bude klesat i nadále.

3. Mnohem delší životnost ve srovnání s klasickými zdroji světla

Jak dlouho vydrží svítit klasická žárovka? Cca 1 000 hodin. Jak dlouho halogenová? Cca 2 000 až 3 000 hodin. Zářivka (záleží však na použití ohradníku/tlumivky) až 20 000 hodin. Životnost LED osvětlení se pohybuje mezi 20 000 až 50 000 hodin. V praxi se sice setkáte s životností až 100 000 hodin, nicméně záleží na kvalitě výroby a především na množství vyprodukovaného tepla.

4. Úspora peněz

Argument, na který slyší téměř každý je úspora peněz. Kolik ušetříte právě vy, si můžete velmi snadno vypočítat. Cena kvalitní LED žárovky (třída spotřeby A+ 12 kWh/1000 h) s životností kolem 30 000 hodin je cca 300 Kč. Světelný tok odpovídá klasické 72W žárovce. A nezapomeňte výsledek vynásobit celkovým počtem žárovek ve vaší domácnosti.

5. Pestrý výběr typů a rozměrů

LED osvětlení se vyrábí v mnoha provedeních, které se liší světelným tokem i designem (full spiral, classic, half spiral, reflektor).

6. Stačí sepnou spínač a svítíte na plný výkon

Proč čekat, než se zdroj světla (zářivka) „rozparádí“? V případě LED osvětlení bude dioda svítit na plný výkon ihned. A jistě vás potěší i skutečnost, že se častým vypínáním/zapínáním LED žárovce nesnižuje životnost.

7. LEDky jsou odolné a tudíž bezpečné

Znáte to – stačí neopatrná manipulace a je po žárovce… Všude samé střepy, o které se můžete zranit vy, vaše děti nebo mazlíčci (a když na to přijde, tak i dotěrný soused). LED osvětlení je odolné vůči otřesům, nárazům a vibracím. A když náhodou upadne na zem, pravděpodobně se mu nic nestane.

led žárovka

Shrnuto a podtrženo…

Tak co na to říkáte? Moderní design, velmi příjemná cena, úspora… Pokud vás výhody LED žárovek utvrdily v tom, že je co nevidět vyměníte za stávající osvětlení, zamiřte na na nákup do internetového obchodu české firmy EMOS.

Společnost je na trhu více než 25 let (čtvrt století!), disponuje vlastním logistickým centrem a má veškeré zboží skladem. LED svítidla značky EMOS jsou k mání v různých tvarech, velikostech a paticích (E14, E27, GU10, GU 5,3…) a jak jinak, než za neodolatelnou cenu. A když už budete nakupovat, zbystřete i nad ostatním sortimentem. EMOS prodává také spoustu dalších věcí, které vám přijdou vhod (např. GP baterie, antény, domácí telefony, meteostanice…).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.