Barvy, laky a Ceresit jako prevence problémů vašeho domova

Přemýšlíte už pomalu o pracích, které vás čekají letos na vašem domě? Nebo plánujete renovovat svoji chatu? Pokud se do těchto prací pustíte poprvé sami, budete se muset zorientovat v nabídce v sekci barvy laky. A nejen v ní. My vám poradíme, co přesně hledáte.

Dbejte na prevenci a ušetřete

Zdědili jste dům a nevíte, jak ho ošetřovat, protože jste to nikdy nedělali? Nebo s údržbou kolem stavby máte letité zkušenosti a rádi byste svoji péči vylepšili o novinky, které trh nabízí? Nejen v této sféře, ale v mnoha dalších oblastech platí, že prevence vás zachrání před velkými problémy. Je to jako u nemoci. Pokud pravidelně berete vitamíny, vaše tělo je odolnější vůči chorobám. Jestli o své zdraví ale nedbáte, nemoc vás na čas vyřadí ze života. A kdybyste v krajních případech své zdraví velmi zanedbávali, dopadne to špatně. U domů, nábytku či jiného zařízení nastane obdobná situace. Zanedbáte je a dům spadne, nábytek se rozpadne. Lidé to většinou tak daleko nenechávají zajít, ale na řadu přijdou nutné opravy. Ty se mohou vyšplhat až ke statisícům. Přitom prevence vás vyjde jen na pár stokorun.

Barvy laky vytvoří ochranný film

Povrchy různých předmětů či objektů spjatých s naším bydlením jsou velmi choulostivé. Ať už se jedná o monumentální dům, subtilní plot či zdánlivě nenáročný nábytek. Zejména povrchy přírodního původu představují velmi náchylné plochy. Týká se to především dřeva, které pracuje i desetiletí poté, co bylo pokáceno a následně využito na obložení domova či zpracováno jako dveře nebo okenní rámy. Tyto objekty musíme natírat ochrannými vrstvami a právě v tom pomáhají barvy laky.

Barvy laky do interiéru i exteriéru

Spektrum v oddělení barvy laky je skutečně velmi široké a využitelné pro jakýkoli povrch a kterékoli prostředí. Potřebujete oživit fasádu vašeho domu? Jestli je dřevěná, vyberte nejprve nátěr, jenž do hloubky ochrání dřevo. Následně naneste laky, které vytvoří obranný film odolný proti povětrnostním a jiným nepříznivým vlivům. Máte klasickou omítku? Vybírat můžete z několika typů fasádních barev – disperzních, akrylátových, silikonových, silikátových, dekorativních či speciálních barev. Tyto prostředky pomohou chránit váš dům a zvládnou opravit i některé projevy stárnutí stavby, např. prasklinky. Obdobný výběr se vám naskýtá i při volbě interiérových barev. Zde se spíše rozhodujeme, jaký odstín použijeme. Pokud ovšem i uvnitř domu řešíme jistý projev chátrání, měli bychom zohlednit výběr nátěru z několika faktorů. Trápí vás vlhkost? Zprvu jen esteticky nevábná kola na zdi mohou zadělat na velký malér. Proto je třeba omítku ošetřit důkladně a při renovaci použít sanační nátěr. Ostatně, problémy s vlhkostí by mohly být další kapitolou pro naše rady.

Na vlhkost vezměte Ceresit

Vlhkost se zdá být nenápadnou potíží, která je spíše vizuálního rázu. Ovšem pokud je dům vlhký, začne se drolit omítka, trámy začnou rychleji hnít. Je třeba se vlhkosti zbavit velmi rychle. Nehledě na to, že tento projev má i negativní vlivy na vaše zdraví. Vyzkoušejte Ceresit. Jedná se o produkty bojující s vlhkostí a záleží na vás, jakou jejich podobu využijete. Můžete zkusit tablety, jež pohlcují vlhký vzduch a pachy. Ty se umístí do přístroje připomínajícího osvěžovač. Cirkulační systém pomůže vtahovat vlhkost do tablet, pokud to vysvětlíme takto laicky. Jestli už bojujete s důsledky nadměrné vlhkosti, což jsou plísně, vezměte na ně sprej, který vás problému zbaví. Tento projev pokročilého stádia vlhkého prostředí je ovšem stále ještě přijatelný, horší by bylo, kdyby došlo k následkům, jež jsme naznačili na začátku článku. Barvy, laky i Ceresit vám pomohou domov uchovávat stále v perfektním stavu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.