Dětské pískoviště na zahradě nesmí chybět. Ale jak vybrat to nejlepší?

Máte malé dítě? Či dokonce několik malých capartů, kteří se neustále dožadují vaší pozornosti? Pak by na vaší zahradě nemělo chybět pískoviště. Že nevíte, kam ho umístit? V tom případě udělejte prostor, třeba na úkor záhonu, o který se už léta nikdo nestará. Jakmile se objeví první jarní sluníčko, děti začnou na pískovišti trávit spoustu času. Stavění hradů, báboviček a všelijaké patlání patří k nejoblíbenějším dětským aktivitám. Na vlastním pískovišti budete mít jistotu, že si děti hrají v hygienicky čistém prostředí. Navíc je budete mít pod dohledem!

Ale jak postupovat při výběru? Pořídit dětem pískoviště není nikterak složitý úkol, ale přesto byste neměli ustupovat z několika základních kritérií. Kvalitní dětské pískoviště je bezpečné, zdravé, hygienické a pěkné na pohled.

V praxi to znamenám že si děti budou hrát v čistém písku, budou mít k dispozici lavičku, která je součástí konstrukce, a v neposlední řadě nebudou vystavení ostrým slunečním paprskům, protože je ochrání stříška. Některá pískoviště mají stříšku již v základu, ale když se vám zalíbí model bez stříšky, nic si z toho nedělejte. Jednoduše k pískovišti postavte slunečník. V každém případě zakrývejte pískoviště plachtou – ochráníte tak písek před znečištěním.

Moderní dětská pískoviště na zahradu se vyrábí ze dřeva a z plastu. Výhodou plastového pískoviště je nižší hmotnost, a tedy i mobilita. Dále pak možnost využití co by dětského minibazénku. Dřevěná pískoviště se vyrábí ve větších rozměrech a subjektivně mají vyšší estetickou hodnotu. Podstatné je, aby výrobek neměl ostré hrany a nebyl napuštěný škodlivými látkami, které by u dětí mohly vyvolat alergickou reakci nebo podráždění kůže.

Tip pro rodiče: Dopřejte svým dětem špetku dobrodružství a vydejte se s nimi na letní noc v Herolandu. Užijí si malou bojovku, společné zpívání u táboráku, opekání buřtů a přespání ve stanech. Pro dospělé zůstane otevřený výčep až do nočních hodin.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.