LED svítidla by v moderní domácnosti neměla chybět. Proč byste do nich měli investovat vy?

Pro některé staré věci je i v moderní domácnosti místa dost, ale pro prehistorické žárovky s wolframovým vláknem to rozhodně neplatí. Nostalgii stranou, vymontujte je a udělejte místo pro LED svítidla, která jsou ve všech ohledech lepší. Argument, že jde o retro, v žádném případě neobstojí. A my vám prozradíme, proč se vyplatí investovat do „dražších“ LEDek a kde všude je využijete vy.

Výhody, které se neodmítají

Klasické žárovky v běžných obchodech neseženete. Není divu, LED svítidla nad nimi svými vlastnostmi vítězí na plné čáře. Snoubí extrémně nízkou spotřebu, vysokou odolnost, dlouhou životnost a další podstatné výhody. Slušelo by se zmínit také negativa, neboť nic není bez poskvrnky, ale jedinou pihou na kráse budiž vyšší pořizovací cena. Ta se vám ale v delším časovém horizontu vrátí i s úroky.

LED svítidla mají vysokou účinnost a většinu energie přemění na světlo. V porovnání s nimi jsou „klasické“ žárovky spíše zdroje tepla. Co se týče životnosti, kvalitní výrobky vydrží bez problémů až 50 000 hodin. To znamená, že nebudete muset po několik dlouhých let (v případě delší průměrné doby svícení za den) řešit jejich výměnu. A když vám z menší výšky spadne na zem, pravděpodobně se vůbec nic nestane – vzhledem ke své konstrukci jsou LED svítidla relativně odolná vůči mechanickému poškození.

Další nezanedbatelnou výhodou je také skutečnost, že LED osvětlení nevadí časté zapínání/vypínání. Mimo jiné můžete bezprostředně po rozsvícení počítat s plným výkonem. Diody nepotřebují čas na rozehřátí.

Pro LED svítidla najdete využití doma i venku

Na závěr jsme si nechali možnosti využití, které jsou velmi pestré. LED svítidla najdou své místo podstatě všude, tedy nejen v interiéru, ale i venku jakožto osvětlení příjezdové cesty, parkovací plochy nebo chodníčku před vchodem. Za zmínku stojí také dekorativní osvětlení v podobě LED pásek. Hravě jimi vykouzlíte unikátní atmosféru a umocníte estetický dojem z vašeho nového nábytku. V kuchyni zase oceníte integrovaná světla pod linkou.

Tak na co ještě čekáte? Vyměňte obstarožní žárovky za stylové, úsporné a vysoce estetické LED diody. Vyplatí se vám!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.