Přemýšlíte nad pořízením ČOV?

Co s odpadní vodou? Nejlepší možné řešení představuje čistírna odpadních vod (ČOV). V současné době jde o nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z obytných objektů. Čističky pracují na bázi klasických velkých čistíren a probíhá v nich anaerobně biologické čištění. Organické hmoty obsažené ve vodě se rozkládají za pomocí organismů, které se neobejdou bez vzdušného kyslíku.

Jak probíhá čištění odpadní vody v ČOV?

Proces čištění probíhá ve třech fázích a to:

  1. hrubé předčištění
  2. biologické předčištění s oddělením kalu
  3. přenos produktů čištění do příslušných skladovacích prostor

Čistírny odpadních vod se dělí na dva základní typy (z hlediska způsobu čištění):

  • kontinuální ČOV (nepřerušovaný průtok, kdy se splašky čist)
  • diskontinuální ČOV (přerušovaný průtok)

Rozhodnete-li se pro pořízení čističky odpadních vod, budete se muset obrátit na příslušný odbor životního prostředí – ČOV totiž spadá do kategorie „vodní dílo“. Pokud úředník ČOV zamítne (což se většině případů nestane), vyřešte to kombinací čistírny a zásobní nádrže na odpadovou vodu. Odapdní vodu můžete nadále využít jako zálivku nebo užitkovou vodu v domácnosti (za předpokladu, že dojde k vyššímu stupni vyčištění).

Které ČOV jsou nejlepší?

Buďme však trochu konkrétnější. Které čističky odpadních vod jsou dlouhodobě hodnoceny jako nejlepší? Vsaďte na systémy, které vyrábí společnost GONAP.

GONAP je certifikovaným odborníkem (dle systému kvality ISO 9001:2000) a dlouhodobě spolupracuje se špičkovými specialisty na vývoji a inovacích. Čistírny odpadních vod GONAP fungují na bázi nízko zatěžované aktivace s částečnou nebo úplnou stabilizací kalu (včetně odvodnění stabilizovaného kalu). Systémy pro čištění odpadních vod GONAP jsou efektivní a zajistí vám vysoce kvalitní čištění vody.

Český výrobce nabízí kompaktní celoplastové systémy, které jsou vhodné pro rodinné domy, ale také větší objekty v podobě hotelů, kempů apod. Vždy je lze individuálně přizpůsobit tak, aby maximálně vyhovovaly specifickým účelům.
ČOV značky GONAP se se vyznačují nenáročnou údržbou, automatickým chodem a zvládnou nepřetržitý přítok splašků. Výrobce doporučuje instalaci PLC jednotky, která nad čističkou umožní lepší kontrolu. Konkrétní modely a jejich technické specifikace najdete na www.gonap.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.