Příjemné posezení, a to nejen při pracovních povinnostech, to je v kanceláři základ

Takzvaná sedavá zaměstnání někdy v životě asi vyzkoušel každý. Bez pořádné opory v podobě kancelářské židle by to ale určitě nešlo! Důležitý je nejen výběr materiálu, ale i fakt, jestli pohodlně dosáhnete nohama na zem. Jedině tak si totiž nebudete nijak deformovat páteř – a věřte, že právě to je nesmírně důležité. Za pár let může dojít bohužel k řadě nevratných změn…

Opěrka hlavy pomůže, když u papírování nebo počítače sedíte vážně dlouho

Pokud v kanceláři trávíte ne obvyklých osm, ale třeba deset hodin denně, musíte myslet i na odpočinek. A samozřejmě, je třeba nic nezanedbávat! Područky, aby si odpočinuly ruce, kterými neustále něco datlujete do klávesnice, má většina kancelářských židlí. Ale co podhlavník? Na ten bychom měli myslet až v první řadě, je to nesmírně důležitá součást každé „zdravé“ židle vhodné pro kancelářskou práci.

Kožená kancelářská židle je sice poměrně reprezentativní, ale rozhodně se nehodí na nějaké dlouhé ergonomické posezení. Cílem je totiž, aby záda při několikahodinové práci vsedě mohla nerušeně dýchat. I proto je lepší zvolit látkový nebo síťový potah, což oceníte zvláště během parných letních dnů, kdy se záda a bedra nebudou ani zdaleka tolik potit. Volte třecí kolečka s ohledem na to, jaká je podlaha ve vaší kanceláři. Ideální také je, když si přizpůsobíte výšku přesně podle svého nejlepšího gusta, a to během pár vteřin – stačí vlastně jenom stisknout páčku.

Dobrý spánek určitě není jen o posteli, kde trávíme asi třetinu života. Když máme kancelářskou práci jako denní chleba, je pravda, že vás nesmí bolet záda a za krkem. Od toho tu jsou ale podhlavníky a područky, které si můžete nastavit podle sebe.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.