Overlock a šicí stroj od Ježíška

Ze všech stran na nás již útočí reklama blížících se Vánoc. Co je pro jednoho radost, je pro druhého starost. Obstarat dárky pod stromeček není nic jednoduchého zejména pro ty, jež nemají ani „ahnung“ o tom, co by jejich nejbližší potěšilo. Dárek by přitom měl být funkční a užitečný.

Jedněmi z takových „pokladů“ mohou být šicí stroje, jejichž přidanou hodnotou je užitková produkce. Šicí stroje pomáhají švadlenkám, ale i naprostým laikům, kterým ulehčí práci při běžném zašívání děr, které by člověk musel štupovat v rukách.

Šicí stroje pro začátečníky

Mezi nejlevnější stroje, které jsou vhodné pro začátečníky, patří šicí stroj Brother KE14S. Jedná se o jednoduchý mechanický šicí stroj, vybavený 14 programy, 4-krokovou knoflíkovou dírkou, LED osvětlením a volným ramenem. Šicí stroje Brother jsou kvalitní stroje s dlouhou tradicí. Vynikají jednoduchou a příjemnou obsluhou, jsou prakticky bezporuchové a velmi oblíbené mezi zákazníky. Prodejce u nich garantuje tříletou záruku.

Něco pro fajnšmekry

Zkrátka nepřijdou ani zkušenější šičky, které již mají nějaký ten „pátek“ u šicího stroje za sebou. Velmi dobrým pomocníkem jim bude overlock. Speciální typ stroje dokáže sešívat švy bez toho, aniž by se třepily. Overlocky sešívají, stříhají a začišťují různé materiály a jsou nepostradatelné při šití a začišťování okrajů pletenin a strečových materiálů. Jednoduše řečeno, žádné tričko, ani šaty se bez nich neobejdou.

Aby se Ježíšek nespletl

Overlocky se od šicích strojů na první pohled liší počtem špulek a nití, které do stroje vcházejí. Díky této úpravě a způsobu šití jsou švy ušité overlockem mnohonásobně pružnější. Z hlediska finanční náročnosti si Ježíšek u overlocku oproti obyčejnému šicímu stroji zhruba jednou tolik připlatí. Jedná se však o investici, která se brzy navrátí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.