Rustikální styl bydlení: Vdechne do vašeho domova romantickou atmosféru

Začátek každého roku se nese v duchu nejrůznějších předsevzetí, které se týkají zdraví, práce, ale také bydlení. Možná vás napadlo, že svůj byt či dům proměníte od základů na opravdový domov, ve kterém budete trávit čas mnohem raději než doposud. Tak směle do toho – splňte si svůj sen a zařiďte si to doma tak, jak se vám líbí. Co takhle romantická atmosféra v rustikálním stylu? Ten je v poslední době opravdu trendy a jeho výhodou je „nadčasovost“. Navíc může jít ruku v ruce s moderním zařízením, takže nebudete muset vyhazovat své oblíbené věci a nábytek.

Co to znamená, když se řekne rustikální?

Rustikální styl bydlení vychází z termínu „rustika“, který označuje zdivo z velkých a z vnější strany neopracovaných (případně nahrubo opracovaných kvádrů). Přívlastek rustikální se však váže také k selskému nebo venkovskému způsobu života. A přesně takový je i rustikální styl bydlení – imituje staré dlaždice a obklady, nenalakovaný nábytek vypadá jako vystřižený z dobových fotografií… a jako celek je neskutečně působivý. Hodí se do kuchyně, obývacího pokoje i do ložnice.

rustikální interiér

rustikální styl bydlení

Pokud máte pocit, že se rustikální nábytek nehodí do dnešní uspěchané doby, mýlíte se. Není staromódní, ale naopak velmi čistý a elegantní. Snoubí řemeslné umění a praktičnost, vyjímá se takřka ve všech typech interiérů – a to i jako solitér. Ať už se rozhodnete doplnit stávající nábytek jedním dominantním kouskem v rustikálním pojetí, nebo v tomto stylu zařídíte bydlení od A do Z.

Rustikální nábytek made in Italy

Ale kde se po rustikálním nábytku poohlédnout? Třeba v pražském showroomu, který provozuje Arredamenti Praha. Společnost je výhradním dovozcem italského nábytku značky Olivieri, jehož historie se začala psát již v roce 1921. Italská rodinná firma vyrábí stylové zařízení po čtyři generace, a to nejen v rustikální, ale i moderním stylu. Nemáte-li cestu do pražského showroomu, podívejte se na nádherné kolece na www.olivieripraha.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.