Jak vybavit truhlářskou dílnu?

Jste manuálně zruční a rádi pracujete se dřevem? Absolvujte truhlářský kurs a založte si truhlářskou dílnu. Šikovní truhláři dnes mají doslova na růžích ustláno.

Řemeslníci dnes patří mezi nedostatkové zboží. Třeba na zedníka se v Praze a jejím okolí čeká i několik let. Zkrátka nejsou a ti, co jsou, mají diáře plné na několik měsíců dopředu. To samé platí na klempíře a zmíněné truhláře.

Kde absolvovat truhlářský kurs

Truhlářské kurzy dnes pořádají i samotná truhlářství. Většinou probíhají v menších skupinkách maximálně čtyř osob. Samozřejmě v profesionální truhlářské dílně se stacionárními stroji, elektrickým i ručním nářadím. A do samotného řemesla vás zasvětí trpělivý truhlář. Naučí vás jak opracovávat dřevo a vyrábět z něj celou řadu produktů. Prvotřídní nábytek, originální dveře i originální podlahu. Není se co divit, že u dobrých truhlářů se dveře netrhnou.

Co do truhlářské dílny?

Bez čeho se truhlář neobejde? Spolu se zručností a talentem to je truhlářská dílna. Jejím základem je bytelný truhlářský stůl (říká se mu hoblice) s odolnou pracovní deskou vysoké nosnosti. Další nezbytností je truhlářské nářadí (seženete jej na e-shopu Šimek proficentrum). Jedná se především o různé pily – okružní kotoučová ideální pro čisté, rychlé a rovné řezy, přímočará pro tvarované řezy podle šablony a pila ocaska pro rychlé hrubé řezy.

Hoblík a brusky

Dalším nástrojem, bez něhož se truhlář neobejde, je hoblík sloužící k povrchovému opracování dřeva. K podobnému účelu slouží také brusky. Truhlář by měl disponovat excentrickou, pásovou stejně jako bruskami delta a vario.

Elektrické a ruční nářadí

Z elektrického nářadí je určitě nezbytná vrtačka a horní frézka. Z ručního nářadí se pak jedná o pilníky, rašple, dláta a fixační svorky. Užitečným nástrojem je rovněž poříz. Práci truhlářům pak usnadňují tzv. truhlářské přípravky a vychytávky, jako jsou vrtací šablony, hlavy, pokosnice a podpěry, které vám usnadní montáž podlahy i terasy. Jejich výhodou je, že někdy vyřeší i zdánlivě neřešitelný problém.

Truhlářská dílna sice vyžaduje nemalou vstupní investici, která se vám však brzy vrátí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.