Když nová podlaha, tak z anhydritu. Jaké jsou výhody „materiálu budoucnosti“?

Máte v plánu rozsáhlou rekonstrukci, v rámci které proběhne také realizace nové podlahy? Předtím, než začnete míchat beton, zadržte. V posledních letech se dostává do popředí anhydrit, o kterém se často hovoří jako o „stavebním materiálu budoucnosti“. Oproti betonu má spoustu podstatných výhody. Vyrábí se dle normy ČSN EN 13818 a za určitých podmínek na něj lze položit takřka všechny typy podkladů – koberec, parkety, PVC, vinyl, dlažbu a další.

Kde se hodí a kde ne?

Anyhdritové podlahy se objevují stále častěji a to nejen při rekonstrukcích, ale také v novostavbách. Hodí se do bytových i nebytových prostor. Dodrží-li se příslušné technologické postupy, pak lze anhydrit použít také v místech s vyšší vlhkostí – např. v koupelnách, kuchyních a na toaletách. Nicméně se výrazně nedoporučuje do míst, kde se voda drží stále (sprchy, sauny, okolí bazénů apod.). A to proto, že ve velmi vlhkém prostředí klesá pevnost až o 50 %. Zároveň nejsou vhodné do exteriérů a jako pochozí vrstvu je lze používat pouze v případě úpravy speciálními přísadami.

V čem jsou anhydritové podlahy lepší než betonové?

Realizace anhydritové podlahy je rychlá a fyzicky nenáročná. Vzhledem k velmi malé roztažnosti lze provést až 600 m2 plochy (bez podlahového topení) bez jediné dilatace. S podlahovým topením pak cca 300 m2. Mezi další výhody patří také skvělá tepelná vodivost (anhydrit je homogenní), která tento typ podlahy přímo předurčuje do interiérů s podlahovým vytápěním.

Co se týče ceny, je nižší, než při klasickém provádění podlahy. Hlavním zdrojem příjmu stavebních firem je práce a té je v případě anhydritu mnohem méně. Pokládka je čistá (realizuje se mokrou cestou) a po dokončení prací na místě nezůstane nepořádek. Jde o technologii, která je šetrná k životnímu prostředí.

Obraťte se na odborníky

Pokud vás výhody podlahy z anhydritu zaujaly, obraťte se na specialisty ze společnosti OK-PODLAHY. Rádi vám vysvětlí, jestli je tento materiál vhodný i pro vaše bydlení a případně doporučí jiné řešení. Činnost firmy se neomezuje pouze na anhydrit – realizuje také cementové lité podlahy, strojně hlazené betonové podlahy a zajistí pro vás i následnou pokládku pochozí vrstvy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.