Na co si dát pozor při koupi nejčastějších pokojovek

Pokojové rostliny nemají jen estetickou funkci, ale jsou také velmi praktickým prvkem interiéru. Mnohé totiž čistí vzduch, u jiných se věří, že přináší člověku kýžené bohatství a štěstí. Ať už věříte v jejich moc, nebo se ve vašem případě jedná skutečně jen o designový doplněk, při jejich výběru buďte velmi střízliví. Mnohdy si totiž rostlinu v úhynu přenášíme přes práh domu, když míříme ze zahradnictví.

Nejlepší výběr je na jaro

Koupit si pokojové rostliny s sebou nese trochu zodpovědnosti. Nejen, že musíte vybrat skutečně zdravý kousek, ale také ho po příchodu domů musíte ideálně přesadit do čerstvé zeminy, protože nikdy nevíte, jak dlouho v tom původním je, případně jestli byl kvalitní nebo spíše „přechodnou” záležitostí. Navíc když pokojovky vysázíte do velkých keramických květináčů, uděláte jim tím hned na uvítanou velkou radost.

Pro výběr pokojových rostlin si vyberte jaro. Dny jsou totiž stále ještě delší, rostliny si navíc lépe zvykají na nové podmínky.

Orchideje kontrolujte i pod listy

Pokud vás to táhne k orchidejím, rozhodně nedejte jen na první dojem, který může být velmi zavádějícím. Abyste si domů nepřinesli už nemocnou rostlinu, kontroluje spodní část květiny pod listy. Dívejte se skrze průhledný květináč a ujistěte se, že je kořenový systém skutečně neporušený, zdravý, bez viditelných plísní nebo podobných onemocnění.

Dračince mohou zlobit houby

Mezi atraktivní pokojové rostliny patří také dračinec, kterého však mohou zlobit houby. A jelikož boj s nimi nebývá zrovna snadný a často to vede k úhynu rostliny, nedopusťte, abyste si takto nemocnou rostlinu dělající vám parádu sotva pár dní přinesli domů. Při nákupu se dívejte především na listy, které by neměly být okupovány hnědými skvrnami. Ty zmiňované houbové onemocnění signalizují.

Juka musí držet

Mezi stálezelené pokojové rostliny, které jsou v domácnostech taktéž velkým trendem, patří i juka, která při koupi musí takzvaně držet. Pokud má navíc listy bez šedivého povlaku a nejsou viditelná napadení hmyzem, můžete si ji s čistým svědomím odnést domů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.