Protipožární dveře vám mohou zachránit život

Protipožární dveře (jindy také nesprávně označované jako „požární dveře“) netřeba představovat. Zřejmě jste o nich slyšeli i vy a možná si pohráváte s myšlenkou, že si je také pořídíte. Proč ne, bezpečnostních prvků tohoto typu je v současné době dostatek a je jen na vás, zda se vydáte cestou kvality, nebo příznivé ceny. A nebo vyvážené kombinace, kterou nabízí jeden z dlouholetých výrobců, Hanakov spol. s.r.o. z Prostějova.

Společnost Hanakov je na trhu více než 20 let a vždy si zakládala na vysoké úrovní služeb a výrobků. Že se jí to daří, potvrzují reference náročných klientů a spousta velmi pozitivních ohlasů. Vraťme se však k tomu, co vás opravdu zajímá – k protipožárním dveřím.

Protipožární dveře jsou v současné době samozřejmostí ve frekventovaných budovách, ale stále častěji nachází uplatnění také v rodinných domech a bytech. Vhodné jsou také do sklepů, kotelen a garáží. Oheň, jinak živel bez kterého bychom se neobešli, se čas od času vymkne kontrole a mohou to být právě protipožární dveře, které vám zachrání život. Jejich funkce spočívá v oddělení dvou úseků, většinou nouzového východu od ostatních částí budovy. Na rozdíl od běžných dveří po určitou dobu odolají ohni a to řádově v několika desítkách minut.

V praxi se setkáte z různým značením, které vyjadřuje vlastnosti protipožárních dveří. Jde o tyto symboly:

EI – dveře bránící požáru a jeho šíření

EW – dveře omezující šíření požáru

DP1 – křídlo z nehořlavých materiálů – například z oceli

C – dveře s dveřním zavíračem

S – dveře kouřotěsné

Rozdíl mezi protipožárními dveřmi s označením EW a EI tkví v tom, že dveře se symbolem EW odolají plamenům a dveře označené symbolem EI navíc zabraňují šíření tepelného toku.

Společnost Hanakov nabízí certifikované protipožární dveře s odolností až po EW 60 a EI 60. Číslo za symbolem značí dobu, po kterou dveře odolají teplotě až 140°C. V základní nabídce najdete jedno a dvoukřídlé dveře v různých variantách (plné, prosklené, s rozličnými typy povrchové úpravy) a na přání si můžete nechat zhotovit atypické protipožární dveře. Nezapomeňte, že jde o investici, které v případě požáru rozhodně litovat nebudete. Další informace a kontaktní údaje najdete na www.hanakov.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.