Jak vybrat šatní skříň?

Správná odpověď zní: “Tak, aby vám dělala dobrou službu.“ Jenomže to vám nepomůže, potřebujete konkrétní tipy, díky kterým se při výběru skříně pohnete z místa. Máte je mít.

Některé záležitosti jsou v praxi mnohem složitější, než jak se na první pohled jeví. Výběr skříně k nim patří. K hlavním kritériím patří vzhled – přeci jen hovoříme o nábytku, který v interiéru nepřehlédnete. Ale nemělo by jít pouze o design, celkovou kvalitu udávají také následující faktory.

Vnitřní vybavení

Jediným smyslem šatní skříně není zvelebovat ložnici – mnohem důležitější je její role coby přehledný úložný prostor. Proto důkladně zvažte, zda vybraný kus odpovídá složení vašeho šatníku. Vnitřní uspořádání jednotlivých skříní se může výrazně lišit. Zvolte takové, které vám umožní uložení oblečení s důrazem na co největší přehlednost. U některých skříní například zcela chybí výsuvné šuplíky, jiné mají málo polic nebo krátkou tyč na ramínka apod.

Výška

Vyšší skříň znamená více prostoru pro vaše věci. Ovšem pozor – příliš vysoká skříň nemusí být snadno dostupná. Horní část proto raději využívejte pro uskladnění sezónního oblečení.

Kvalita pojezdového mechanismu

Co z krásného designu, když vám bude dělat problém otevírání dveří? Ty se naopak musí otevírat lehce, nedrhnout a nevydávat nepříjemné zvuky. Uvědomte si, že s dveřmi budete manipulovat několikrát za den, a proto je žádoucí, aby šly otevírat zlehka. Na pojezdovém mechanismu zkrátka záleží.

Nad otevíráním se vůbec pozastavte a promyslete, zda vás dvoukřídlé dveře nebudou omezovat v pohybu. Do méně prostorné ložnice jsou jako stvořené posuvné dveře.

Stabilita konstrukce

Nepsaným pravidlem, kterým byste se měli při výběru šatní skříně řídit, je posouzení stability konstrukce. Nechcete přece, aby se při každém otevření kymácela ze strany na stranu… V případě nerovné podlahy zvažte ukotvení ke zdi, případně spojení s další skříní.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.