5 tipů, jak uspořádat skvělou house party

Oslava, party, pařba… můžete ji nazvat, jak chcete, ale podstatné je, aby se hosté bavili a ještě dlouho si o akci povídali. Pokud jste se však do role všemocného organizátora pasovali poprvé, možná si nevíte rady s přípravou… Ničeho se nebojte a inspirujte se následujícími tipy. Garantujeme vám, že vaše house party bude nezapomenutelná a nuda se jí vyhne obloukem.

1. Vymyslete správnou příležitost

Samozřejmě vám nic nebrání, abyste party uspořádali jen tak – bez konkrétního důvodu. Ale pokud si nějaký najdete, budete se mít čeho chytit při přípravě. Možností je víc než dost, často se stačí kouknout na kalendář. Může se jednat o oslavu narozenin, akci při příležitosti významného životního kroku (loučení se svobodou, kariérní postup…) nebo třeba klasika v podobě halloweenské party.

2. Rozešlete pozvánky

Na základě příležitosti sestavíte seznam hostů. Měli by se vzájemně znát – pokud ne, nezapomeňte je seznámit. Zda pozvánky s konkrétními informacemi (doba začátku akce a doplňující info, například „povinný“ tematický oblek) rozešlete přes sociální sítě, nebo je hezky postaru vytisknete a necháte doručit poštou, je na vás.

3. Pořiďte dekorace pro specifickou atmosféru

Vymyslíte-li konkrétní téma, máte na půl vyhráno. Tematická party je mnohem zábavnější než sešlost, která se příliš neliší od jakékoliv jiné oslavy. Možností je neomezeně, nicméně je vhodné přihlédnout ke skladbě hostů. Na základě příběhu snadno vyberete vhodné dekorace na party.

Co by určitě nemělo chybět, a to bez ohledu na zvolené téma, jsou balónky naplněné heliem.

4. Připravte dostatek jídla a pití

Kde je co jíst a pít, tam se hosté cítí dobře. Ovšem pozor – při sestavování jídelníčku nezapomeňte ani na hosty, kteří preferují jinou než obvyklou stravu. Pokud jsou na seznamu hostů vegetariáni či vegani, udělejte jim radost mňamkou respektující jejich stravovací návyky. A zajistěte, aby v nejlepším nedošlo pivo – jinak hrozí, že se hosté přesunou do nejbližší hospody.

5. Sestavte playlist

House party bez hudby je jako moře bez vody. Vyberte proto dostatek songů, které poslouží jako tematický podklad a umocní celkovou atmosféru. Muzika by měla odpovídat charakteru akce a v ideálním případě vkusu většiny hostů. Šalamounským řešením jsou neutrální rádiové hity – nevadí téměř nikomu a naopak je pravděpodobné, že většinu lidí rozpohybují.

Skvěle se bavte a nezapomeňte, že dobrý hostitel myslí na všechno. Vždy mějte v záloze záložní plán!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.