Dřevo, všude kam se podíváš

Trendy přichází a zase odchází, ale o málokterém materiálu se dá říct, že je nadčasový. O dřevu to ale platí dvojnásob. Lidstvo ho, jakožto jeden ze základních stavebních materiálů, využívá od nepaměti a to samé se týká i výroby nábytku a dekorací. Schválně se porozhlédněte kolem sebe – i vás doma je zřejmě spoustu dřevěných prvků, které vytváří harmonickou atmosféru evokující bezprostřední blízkost přírody. Anebo ne? Pokud jste se dřevu z nějakých důvodů doposud bránili, otevřete mu dveře dokořán a poznejte jeho výhody na vlastní kůži!

Dřevo se chlubí vynikajícími fyzikálními vlastnostmi, což je důvod pro stále vzrůstající počet dřevostaveb. Domy ze dřeva mají mnohem lepší mikrolima než klasické zděné stavby a zatímco se během chladných měsíců starají o to, aby neunikalo příliš mnoho tepla, v létě vás ochrání před přílišných přehříváním. Dalším argumentem je také estetická stránka – dřevostavba skvěle zapadne do koloritu okolní zeleně. Chcete-li navodit přirozenější dojem u zděného domu, nechte si dřevem obložit fasádu. Doporučujeme tatranský profil z prvotřídního smrkového dřeva, které je důkladně vysušeno a broušeno.

V interiéru vypadají velmi dobře dřevěné obklady, které lze použít na stěny i stropy. Jednolitý vzhled můžete pojistit dřevěnou podlahou, ovšem pozor – nepřehánějte to. Celodřevěný interiér vypadá dobře v případě stylové horské chaty, ale v moderní domácnosti může přemíra dřeva působit kýčovitě.

Interiér dřevo

Dřevo hraje prim také ve výrobě nábytku. Vyšší vstupní investice se vám vrátí formou kvality a pěkného vzhledu i po letech užívání. Na druhou stranu dnes není problém sehnat dřevěné stoličky za dobré ceny. Stačí se trochu porozhlédnout v nabídkách internetových obchodů, které jsou dřevěného nábytku plné a vybrat podle svého vkusu (a finančních možností).

Tak co vy na to? Obklopíte se dřevem, které má údajně pozitivní vliv na lidskou psychiku, nebo zůstanete u chladnějších a neosobních materiálů? Vyřešte dilema šalamounsky a zkombinujte! Současné trendy hovoří pro individuální přístup a kontrast mezi dřevem a kovem rozhodně nevypadá zle. Spoustu inspirace najdete třeba na suprbydleni.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.