Nejnovější trendy v bydlení pro rok 2014

Někdo se spokojí se zavedenými standardy a nestárnoucí klasikou. Patříte ke „konzervám“ i vy, anebo naopak sledujete nejnovější trendy, ať už se týkají čehokoliv? V tom případě vás potěší nástřel nejnovějších trendů v bydlení, které se tento rok nesou v duchu zjednodušení životního stylu, lehkosti a volnosti. Inspirujte se a přivítejte trendy pro rok 2014 i u sebe doma!

1.) Bydlete ve „svých“ barvách

Rok 2014 je rokem osobitosti. Pro sterilní bydlení v něm není místo a chystáte-li se na obměnu spotřebičů, sáhněte po modelech, které reflektují váš vkus a cit pro design. Nebojte se netradičních barev a jejich kombinací, což platí i v případě textilií a nábytku. Vaše domácnost by měla vypadat, že žije a jediný způsob, jak toho docílit, jsou vaše oblíbené barvy.

2.) Skandinávský styl a zelená vlna

Chcete-li svůj domov přeci jen podřídit zavedenému stylu, inspirujte se v severských zemích. Skandinávský styl bydlení vyniká čistou linií, jednoduchými siluetami a především spoustou dřeva. Za zmínku však stojí i „zelený trend“, tedy bydlení, které nemá daleko do arboreta. Zahalte místnosti do květinového hávu, ale dejte si pozor na to, aby měly rostliny ideální podmínky.

3.) Novostavby a developerské projekty

Co se týče samotného bydlení, roste zájem o novostavby (ať už rodinné vilky, nebo byty v developerských projektech) v tzv. prémiových lokalitách. Příkladem budiž široká nabídka bytů v Plzni, které se soustředí na klidných místech v bezprostřední blízkosti přírody. Zároveň nejsou daleko od „civiliazce“ a přestože se nenachází v centru města, chlubí se perfektní občanskou vybaveností a dopravní dostupností.

4.) Krabice a bedýnky místo vestavěných skříní

Vraťme se však dovnitř a zaměřme se na nikdy nekončící proces hledání nových úložných prostor. Možná vás to překvapí, ale vestavěné skříně už nejsou tak „in“ jako v minulých letech. Zastínila je jednoduchost papírových a dřevěných krabic, které lze uložit pod stoly nebo lavicemi. Prim hraje nápaditost a nutno uznat, že jde o vskutku netradiční řešení.

5.) Dřevo i kovy

A jak je to s materiály? Dřevo je stálice, ale do módy se opět vrací chladnější materiály. Můžete-li do své domácnosti dostat trochu mosazi nebo zlata, neváhejte. Kovy perfektně vyniknou na nábytku, doplňcích o osvětlení. Šmrnc mohou mít i nejmenší detaily.

6.) Pozvěte si domů luxus

Rok 2013 se nesl v duchu bavlny a pytloviny a pokud jste si tyto typy tkanin zamilovali, nemusíte se jich zbavovat. Nicméně se zaměřte na elegantnější a luxusnější materiály jako je samet a hedvábí. Objeví-li se na polštářích nebo jiných bytových doplňcích, interiéru to jedině prospěje.

Možná vám mix nejnovějších trendů připadá trochu zmatený a neucelený, ale to je jeho pravá podstata. V roce 2014 zřejmě nešlápnete vedle, ať už se vydáte jakýmkoliv směrem. Můžete se držet našich tipů, nebo vymyslet vlastní osobitý styl, prostřednictvím kterého se do bydlení v bytě promítne vaše individualita.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.