Inteligentní dům není hudbou budoucnosti. Můžete v něm bydlet již dnes!

Přízvisko „inteligentní“ se v posledních letech objevuje velmi často, a to nejen v souvislosti s mobilními telefony. Velkým hitem jsou například inteligentní neboli autonomní vozidla, která dokážou řídit i bez pomoci lidského faktoru. Možná jste však nezaznamenali, že inteligentní mohou být také budovy. A nejedná se o koncept, jako tomu je v případě samořízených automobilů. Inteligentní dům můžete mít i vy, respektive do jeho podoby předělat stávající bydlení. Stačí se obrátit na zlínskou firmu Elektro Válek, která se zabývá realizací inteligentní elektroinstalace.

Co je to inteligentní dům?

Ale co byste si vůbec pod pojmem inteligentní dům představit? Bydlení, které umožňuje úsporné topení, snadné ovládání spotřebičů a nastavování systémů i na dálku prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu či počítače. Systém inteligentní elektroinstalace od Loxone výrazně zvyšuje uživatelský komfort domu, a přitom je cenově dostupný.

Jaké prvky systém inteligentní elektroinstalace zahrnuje?

Inteligentní elektroinstalace může zahrnovat instalaci žaluzií, které lze ovládat samostatně, ve skupinách i automaticky. V případě napojení na poplašný systém domu dojdete při vniknutí k jejich automatickému otevření.

Velmi působivé je kombinace barevných světel, světelných scén, stmívání a dalších prvků osvětlení, díky kterým v domě zavládne jedinečná atmosféra. Vše lze samozřejmě ovládat na dálku.

Systém inteligentní domácnosti šetří peníze, protože automaticky vypíná topení v místnostech, ve kterých zrovna nikdo není. Dalších úspor lze dosáhnout pomocí kontroly vypnutí nepoužívaných spotřebičů, využíváním vlastní energie (např. ze solárních panelů) atd.

Nedílnou součástí sytému je i multimediální systém. Ten vám umožní poslech oblíbené hudby bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. Třeba poslech klasiky při ranní koupeli nebo něco tvrdšího při odpolední relaxaci.

Inteligentní systém od Loxone bedlivě sleduje dění v domě a okamžitě reaguje na různé vlivy. A když zapomenete zavřít garáž, upozorní vás formou upomínky na vašem mobilu. Chcete dozvědět více? Další informace najdete na elektrovalek.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.