Interiérovému designu vládne v roce 2017 eklektický styl. O co jde?

Minimalismus, retro, venkovský či severský styl bydlení… Trendy v oblasti interiérového designu se rok co rok mění a není snadné s nimi udržet krok. Pokud však přesto chcete, aby vás domov odpovídal současnému módnímu diktátu, začněte se zajímat o eklektický styl. Právě ten byl totiž v centru pozornost na mezinárodních veletrzích na sklonku loňského roku. Dobrá zpráva je, že k tomuto směru možná tíhnete již nyní, aniž byste o tom měli tušení.

Od všeho trochu, ale ve vzájemné harmonii

Jakkoliv na vás přízvisko „eklektický“ působí zvláštně, ve skutečnosti definice naprosto srozumitelná. Designéři, návrháři a architekti prostřednictvím tohoto stylu dávají lidem volné ruce a možnost individuálního projevu. V praxi jde o kombinaci všech známých stylů do jednoho.

V rámci eklektického stylu dáte průchod kreativitě. Nic vás nebude omezovat a svazovat – v praxi vypadá třeba tak, že umístíte vedle moderní postele starožitné noční stolky nebo sošku Buddhy na typickou venkovsky laděnou skříňku. Případně kontrast ala minimalistická sedací souprava s orientálně laděným přehozem.

Elektický styl bydlení zahrnuje přírodní dekorace, umělé materiály, exotické motivy, starožitné prvky i avantgardní umělecká díla. Jinými slovy vše, na co se vám dobře kouká a nemělo by podle vás doma chybět.

Eklektický neznamená kýčovitý ani přeplácený

Nenechte se však zmýlit představou, že do interiéru zakomponujete vše, co vám přijde pod ruku a rázem se z něj stane eklektický. Ke kombinování byste měli naopak přistupovat s citem pro vzájemnou harmonii – zdaleka ne všechny prvky k sobě ladí!

Velkou výhodou eklektického stylu bydlení je finanční flexibilita. Ať už máte velký, nebo naopak menší rozpočet, určitě něco vymyslíte. S výběrem nábytku a dekorací můžete začít u specializovaného prodejce ŽLUTÁ HALA, který nabízí vše od doplňků a dekorací až po sedací soupravy a obývací stěny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.