Vše, co jste si přáli vědět o laminátových podlahách

Vybíráte novou podlahu a do centra vaší pozornosti se dostal laminát? Nutno podotknout, že zcela oprávněně, protože snoubí hned několik důležitých vlastností, kterými by měla oplývat každá podlahová krytina. Laminátové podlahy dobře vypadají, jsou odolné a prodávají se za dostupnou cenu. K nejprodávanějším patří dekor dřeva, ale nabídka je mnohem bohatší. V následujících řádcích se dočtete o všech výhodách i nevýhodách. Jak se nakonec rozhodnete, je na vás.

Výhody laminátových podlah

Laminátová podlaha je velmi tvrdá (tvoří ji až 87 % dřeva a zbylou část syntetické pryskyřice) a tudíž vhodná do namáhaných prostor. Povrch odolá oděru, poškrábání a stejně tak i tlaku těžšího nábytku. Poškození se nekoná ani v případě potřísnění běžně dostupnými chemikáliemi či dopadu cigaretového nedopalku. Životnost se pohybuje v rozmezí 10 až 30 let dle kvality konkrétní podlahy.

Z výše uvedené charakteristiky jasně vyplývá, že si plovoucí podlahy z laminátu dlouhodobě zachovávají pěkný vzhled. Za zmínku však stojí také vhodnost pro podlahové vytápění, a to z důvodu malé konstrukční výšky.

Pokládání podlah z laminátu není nijak náročné a trochu zručnější kutil to zvládne bez větších problému v poměrně krátkém čase. Je-li to však nad vaše síly, obraťte se na profesionály.

Nevýhody laminátových podlah

Levnější laminátové podlahy nemají příliš dobré zvukové izolační vlastnosti, a proto musí být podloženy kročejovou izolací. U dražších podlah je tento nešvar řešen pryžovou podložkou.

Dalším slabým místem je nemožnost renovace. Dojde-li u laminátové podlahy k poškození, musí se rozebrat a vyměnit vadné dílce.

Ve srovnání se dřevem je povrch méně příjemný na dotyk a chladnější. A pozor – vzhledem k tomu, že laminátovou podlahu tvoří především dřevo, ji není vhodné pokládat do místností s vyšší vlhkostí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.