Pivní trend pokračuje – také chcete vlastní minipivovar?

V Česku každým rokem přibude zhruba desítka nových minipivovarů – alespoň tak tomu bylo v posledních několika letech. Proč je o ně stále větší zájem a jaké konkurenční výhody přinášejí?

Odjakživa patříte k milovníkům piva, navštěvujete nejrůznější pivovary po celé republice a chcete k dlouholeté tradici místního pivovarnictví přispět vlastním dílem? Možná nastal správný čas pořídit si minipivovar. Ať už vlastníte restauraci a chcete svým hostům představit vlastní značku piva, toužíte otevřít relaxační centrum, nebo se pohybujete v oblasti turistického ruchu, vězte, že stát se pivovarním sládkem je snazší, než by se mohlo zdát. Vše potřebné k malovýrobě i velkovýrobě pořídíte prostřednictvím internetu – a zábava může začít.

Minipivovary se těší zájmu turistů

Chuť českého piva znají a obdivují po celém světě a soukromníci se snaží posilovat jeho tradici. Minipivovary jsou součástí městské i vesnické kultury. Stávají se cílem turistických pivních stezek a nabízejí hostům zážitek, na který jen tak nezapomenou. Typická pivní vůně, možnost sledovat proces výroby a šance vyzkoušet něco nového a při setkání s přáteli ochutnat živé pivo, se pomalu ale jistě mění na oblíbenou atrakci.

Ozvláštněte nápojový lístek vaší restaurace pivy netradičních chutí a vzbudíte zvědavost mnoha pivních fajnšmekrů.

Pivní lázně s ochutnávkou? Proč ne

Také pro podnikatele v oblasti lázeňství může být pořízení minipivovaru lákavým zpestřením. Pivní lázně s horkými koupelemi se v současnosti těší velké oblibě – se svými typickými pivními sudy ke koupeli a ochutnávkou piva. Snažte se však přijít s něčím novým – pivovarníci po sobě velmi rádi opakují. Doplňte obvyklou nabídku něčím navíc a neváhejte překvapit.

Vyrobte si vlastní pivo přímo u vás doma

Zřizování domácího pivovaru vás příliš neláká, ale o vlastním pivu nepřestáváte tajně snít? Naštěstí pro vás existuje poměrně nenáročný způsob, jak tuto fantazii proměnit v realitu. Stačí si pořídit domácí sadu na výrobu piva. Za relativně nízkou cenu tak získáte plastovou fermentační nádobu, kvasné cukry, hustoměr na pivo, samolepící teploměr, plastové míchadlo, zátky na pivo, sterilizátor, sladový výtažek, vypouštěcí ventil a samozřejmě mladinový koncentrát.

V sadě máte sice připravené vše, včetně návodu a potřebných surovin, takže vám mnoho prostoru na inovaci nezbývá, ale pro pivní začátečníky tato varianta bohatě stačí – a skvělý pocit z toho, že jste si vyzkoušeli uvařit své vlastní pivo, už vám zůstane.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.