Navraťte s jarním úklidem vašemu domovu čistotu i barvy

Základem hezkého a příjemného domova je určitě příjemná podlaha, hezký nábytek a výběr doplňků, které zajistí příjemnou atmosféru. O domov je ale potřeba i pečovat a jednou ze základních složek je „velký“ úklid. Nejenže je vhodný kvůli vašemu zdraví, ale i kvůli udržení vašeho domova déle krásnějšího a svěžího. Díky pořádnému jarnímu úklidu se podíváte na zoubek šmouhám či nečistotám na oknech nebo v zákoutích. A navrátit barvy můžete i svým pohovkách, závěsům či kobercům. S moderními pomocníky je svěžest vašemu domovu navrácena efektivně, hravěji a rychleji.

Mezi ne příliš oblíbené činnosti během úklidu rozhodně patří mytí oken. Často bývá zdlouhavé a celkem náročné. Okenní vysavač Kärcher WV6 Plus je vybaven inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodních částí oken, což jistě ocení zejména majitelé francouzských oken. Při mytí sprchového koutu, zrcadla či jiných hladkých povrchů s WV 6 Plus se rychle zbavíte různých map. Aku stěrku lze použít také na dlaždice, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut a díky digitálnímu displeji okamžitě zjistíte, kolik času vám ještě zbývá. Mimo to je lehký a velmi tichý. Na jedno nabití umyjete až 300 m2 (cca 100 oken). V balení s aku vysavačem je i rozprašovač s rozmývákem z mikrovlákna, který aku stěrce připraví povrch.

Příjemné nebývá ani čištění podlahy, nebo dokonce koberců. Pokud chcete mít podlahu opravdu čistou, tak musíte mopem pořádně přitlačit, že? A co teprve to čekání, než mokrá plocha uschne. Podlahová myčka FC5 Cordless si poradí s mokrými i suchými nečistotami na všech tvrdých podlahách. Vytřete s ní snadno pod nábytkem ale i hůře dostupná místa či rohy. Lehkost při čištění ucítíte už ve chvíli, kdy zapnete přístroj, protože díky dopředu rotujícím válcům nebudete v jednu chvíli vědět, jestli vedete vy přístroj, nebo on vás. Automaticky zvlhčované, rotující válce z mikrovláken spolehlivě i pojmou veškerou špínu a zároveň odsávají z válců směs vody a nečistot bez přerušení, takže žádné vyměňování hadru ani ždímání mopu. Navíc zbylou špinavou vodu po úklidu snadno vylijete z praktické nádržky tak, že se nečistot ani nedotknete. Podlaha je také do dvou minut od umytí suchá.

Ať se nám to líbí nebo ne, pozornost při jarním čištění si zaslouží i koberce nebo sedačka. Tak hurá do toho, alespoň to bude dřív hotové. Zašlou slávu kobercům i sedačkám vrátí tepovač Kärcher SE 4001, se kterým hygienicky vyčistíte až do hloubky vlákna koberce, čalouněný nábytek, textilní závěsy, autosedačky nebo matrace. V jedné nádržce je voda čistá, do které můžete dle potřeby přidat i čisticí prostředek a v druhé se hromadí voda špinavá. Spolu s čisticími prostředky Kärcher se tepovač postará o důkladnou a hloubkovou čistotu. Opět ušetříte čas, protože zašlé koberce, skvrny od jídla či nečistoty od zvířat už nemusíte předem namáčet speciálními prostředky ani je odstraňovat ručně. Tepovač v jediném kroku znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Tato metoda čištění koberců či čalounění je v porovnání s jinými způsoby čištění maximálně účinná. Čistému povrchu se okamžitě vrací původní textura a oživují se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a vše zůstane příjemně provoněné. Navíc díky rozsáhlému příslušenství můžete tepovač SE 4001 dokonce použít jako plnohodnotný vysavač na mokré a suché nečistoty.

A pokud jarní úklid opravdu chcete vzít od podlahy, podívejte se na www.karcher.cz, kde naleznete mnohem více pomocníků.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.