Jaké jsou základní typy sedacích souprav?

Zařizujete obývací pokoj a čeká vás výběr nové sedací soupravy? Vzhledem k tomu, že jde o nejdůležitější kus nábytku v místnosti, byste hledání toho správného kousku neměli brát na lehkou váhu. Naopak se zamyslete nad tím, jaký typ vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě designu zhodnoťte také praktickou stránku a vyberte si variantu, která vám bude dělat každý den radost.

Rohové sedací soupravy (ve tvaru „L“)

Potřebujete dostatek míst k sezení? Pokud je váš obývací pokoj dostatečně prostorný, pořiďte si rohovou sedací soupravu. Stačí si vybrat vhodnou stranu rohu (pravý × levý), případně zvolit model, který lze sestavit v obou směrových provedeních. Rohová sedačka může zároveň sloužit i jako optický předěl interiéru do dvou menších segmentů.

Sedací soupravy ve tvaru „U“

Do ještě většího obývacího pokoje je jako stvořená sedací souprava ve tvaru U. Získáte maximum míst k sezení, což je v početnější rodině k nezaplacení. Tento typ sedacího nábytku působí exkluzivně, avšak nesmí zabírat většinu místnosti.

Rozkládací sedací soupravy

Rozkládací sedací souprava je ideálním řešením pro každého, kdo potřebuje místo na spaní navíc. Nachází uplatnění ve chvíli, kdy je potřeba uložit na noc návštěvu. Neměli byste však zapomínat na to, že je určena k občasnému použití – spánek je příjemnější než na nafukovací matraci. S klasickou postelí ji ale nezaměňujte. Stále jde o nábytek primárně určený k sezení.

Dvoj a trojsedačky

Jakou sedací soupravu do malého obýváčku v panelovém bytě? Nemáte-li místa na rozdávání, přijde vám vhod troj či dvojsedák doplněný o jedno nebo dva křesla. Dané řešení působí elegantně a nezabírá zbytečně moc prostoru.

A kde se po sedacích soupravách poohlédnout? Kvalitní sedací nábytek za skvělé ceny najdete na www.lumax-nabytek.cz. Prodejce je známý špičkovým zákaznickým servisem, dopravou zdarma a možností montáže přímo na místě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.