Najděte si útočiště v zahradním altánu

Hledáte na své zahradě útočiště, kam byste se mohli ukrýt třeba s knížkou, se sluchátky na uších nebo s přáteli se skleničkou vína? Měl by to být azyl, kde vás pokud možno nezaskočí ani případná nepřízeň počasí v podobě vatru či deště. Místo, kde budete chráněni před ofouknutím studeným proudem vzduchu, potoky vod nebo také proudy crčícími z nebe či všudypřítomnými pichlavými paprsky slunce. Ideální skrýší uprostřed přírody je zahradní altán.

Z tvarů a podob si vybere opravdu každý

K dispozici je celá řada altánů v různých podobách a tvarech a vybere si z nich opravdu každý. Někdo se třeba bude chtít v zahradě věnovat malování obrazů a uvítá i malé zázemí na uložení pláten, štětců a palet. Bude se mu tak hodit altánek s uzavíratelnou místností. Jiný ale bude raději za otevřený čtvercový, obdélníkový či jinak půdorysně řešený altánek se zábradlím, který bude vzdušný a průchozí a bude lákat především k odpolednímu posezení u kávy nebo třeba četbě. Podob altánů je více a vybere si každý podle svých individuálních požadavků. Získáte tak na čerstvém vzduchu prostor, kde se podle libosti budete moci věnovat svým koníčkům a zábavě podle libosti.

Pětiletá záruka a bezproblémová montáž

Velkou výhodou altánů je zajištění jejich dopravy a také pětiletá záruka. Vyrábějí se z dřevěných prken a panelů a jejich montáž je naštěstí velice snadná, takže ji bez potíží zvládne i amatérský šikovný kutil. Nezanedbatelná je i skutečnost, že nemusíte pro altán kopat žádné základy, montuje se přímo na zemi. Není proto nutné odstraňovat vykopanou zeminu, ovšem hodí se dát pod altán na zem nějakou izolaci, aby dřevo odspodu zbytečně nehnilo. Vhodná je třeba vrstva lepenky. V případě potřeby se také altánek dá kamkoli přemístit, a to velice snadno. Je totiž velmi lehký.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.