Jak na jarní údržbu zahrady?

Letošní zima skončila snad ještě dříve, než nabrala plné síly. Jaro však oficiálně začalo teprve nedávno a zahrádkáři se pomalu, ale jistě probouzí ze zimního spánku. První prosluněné dny se jako každý rok ponesou v duchu údržby zahrady, které během chladných měsíců ležela ladem. Chystáte se při nejbližší příležitosti na nezbytné práce i vy? Máme pro vás několik praktických tipů, které byste si měli vzít k srdci. Jestli pak víte, jak by mělo probíhat první sekání trávy?

První sekání trávníku

Perfektně zastřižený trávník je vizitkou každého zahrádkáře. Napoprvé to ale rozhodně nepřehánějte a zkraťte stébla maximálně o třetinu. Ideální čas na první sekání trávy na jaře je zhruba v polovině dubna, v závislosti na aktuálním počasí. V případě velmi teplého jara můžete trávník posekat i dříve.

Pozor, pokud jste trávník vysévali nedávno, pro jistotu ho napoprvé sečte kosou. Nedokonale zakořeněné rostlinky by mohla sekačka poškodit – kosa je v tomto ohledu mnohem šetrnější.

V rámci jarní údržby zahrady oceníte také další pomocníky – s přerostlými křovinami a slabšími dřevinami si spolehlivě poradí křovinořez. A se sestřižením živého plotu zase elektrické nůžky.

Zahradní technika by měla být po ruce

První jarní údržbou zahrady celý koloběh teprve začne, a proto se vyplatí uskladnit zahradní nářadí tam, kde ho budete mít po ruce. Nemáte-li pro ni dostatek místa v garáži nebo ve sklepě, bude se vám hodit plechový zahradní domek. Kůlny z kvalitního profilovaného ocelového plechu nejsou drahé, nevyžadují údržbu a nijak nenaruší harmonické prostředí vaší zahrady.

Dojdete-li k závěru, že je vhodná chvíle, poslat některé z vašich věrných pracovních nástrojů do zasloužené penze a přijmout na jejich místo nové, poohlédněte se po nich na www.oaza.cz. Zavedený e-shop nabízí široké spektrum zahradní techniky, zboží pro domácnost a zahradu, elektro a související sortiment. V nabídce nechybí ani zahradní domky, skleníky a pařeniště. Vzhledem k vynikajícímu hodnocení na serveru Heureka a ocenění finalista SHOP ROKU 2014, jde o naprosto bezproblémový a bezpečný nákup.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.