Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Kdo šetří, má za tři. Staré české přísloví je v dnešní době vskutku příhodné, nicméně stejně tak platí, že úspora na nesprávném místě může mít nedozírné následky. Češi sice o významu pojištění domácnosti/nemovitosti nepochybují, ale velmi často se na něm snaží ušetřit. Navíc si nekontrolují zastaralé smlouvy, nečtou pojistné podmínky a když jde „do tuhého“, nestačí se divit. K nejčastějším chybám, kterých se dopouští, je zaměňování jednotlivých typů pojistek – řada lidí jednoduše nevnímá rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Pojištění nemovitosti nezahrnuje škody v domácnosti!

V praxi se dějí případy, kdy si lidé sjednají pojištění nemovitosti a mají za to, že se vztahuje také na jejich domácnost. V momentě, kdy jejich bydlení zasáhne povodeň, se nestačí divit – pojišťovna klientům uhradí škody na nemovitosti, ale škody v domácnosti si musí vyřešit sami. Tato dvě pojištění je proto nutné důsledně rozlišit.

dum-poskozeny-kroupami

Pojištění nemovitosti slouží k ochraně nemovitosti a ostatních staveb na pozemku, který k dané budově náleží. Nekryje však rizika škod v domácnosti a na vybavení. Movité věci chrání majetkové pojištění nebo pojištění domácnosti.

Chcete ušetřit? Sjednejte si balíček, jehož součástí jsou obě pojistky

Co z toho plyne pro vás? Rozhodnete-li se pro některé z pojištění, důkladně si přečtěte smluvní podmínky a přesvědčte se, na co se vztahují. Většina pojišťoven dnes nabízí cenově výhodné balíčky, které zahrnují komplexní pojištění domácnosti i nemovitosti. Ve finále ušetříte a navíc budete mít jistotu, že v případě nečekané události dostanete od pojišťovny adekvátní náhradu škody.

Pokud jste si pojištění v minulosti sjednali a nyní zjistili, že vám nevyhovuje, přejděte ke konkurenci. Nemáte-li čas na schůzky schůzky s agenty jednotlivých pojišťoven, sjednejte si pojištění domácnosti online.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.