Nepodceňujte význam pravidelného a důkladného úklidu kanceláře

Jak byste se cítili v zanedbané nebo dokonce špinavé domácnosti? Představte si, jak by vaše bydlení vypadalo, kdybyste přestali utírat prach, mýt okna, čistit koberce a podlahy a vůbec provádět pravidelný úklid, jak máte ve zvyku. Příjemný pocit to jistě není a předpokládáme, že o svůj domov důkladně pečujete. Ale nezapomínáte ani na svou kancelář? Provozujete-li administrativní prostory, měli byste zajistit perfektní prostředí i tam. Není tajemstvím, že čistota navodí všeobecnou spokojenost, pohodu, zvýší efektivitu práce a zlepší pozitivní image firmy.

Proč se obrátit na profesionální úklidovou firmu?

Postarat se o pravidelný úklid kancelářských prostor nebo administrativní budovy není tak snadné jako v případě běžné domácnosti. Je logické, že není ve vašich časových možnostech, abyste mimo pracovní dobu prováděli úklidové práce svépomocí. Údržba by navíc měla být komplexní a zahrnovat činnosti, ke kterým je zapotřebí speciálních přípravků a přístrojů. Jinými slovy – budete se muset obrátit na profesionální úklidovou službu.

profi-uklid

Není úklid, jako úklid

Pravidelný úklid lze rozdělit dle priorit jednotlivých služeb na každodenní, týdenní, měsíční a nepravidelné. Například stírání prachu, vynášení odpadků nebo mytí společného sociálního zařízení je vhodné provádět každý den. Vysávání koberců, voskování podlah a doplňování hygienických potřeb pak přibližně jednou týdně. Některé úklidové práce pak stačí provést méně častěji – například čištění osvětlení a mytí oken včetně rámů a venkovních parapetů. Zároveň se jednou za čas domluvte na generálním úklidu, který zahrnuje speciální dezinfekce, ošetření nábytku a podobně.

Jak vybrat úklidovou firmu?

Co dodat závěrem? Při výběru úklidové firmy oslovte hned několik subjektů a nechte si vypracovat individuální cenovou nabídku. Práci svěřte profesionálům, kteří vám nabídnou nejvýhodnější služby a zároveň doloží dobré reference. Ať už hledáte někoho na úklidové služby Praha nebo v jiné lokalitě, spolupracovat s renomovanými odborníky se vyplatí!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.