Jak na rekonstrukci bytu?

Rozhodli jste se, že ze svého bytu nebo domu uděláte opravdový domov? Chystáte-li se pustiti do kompletní přestavby, dobře si své záměry rozmyslete. Rekonstrukce bývá finančně nákladná a některé změny se jen velmi složitě vracejí zpět. Promyslete si rozsah a postup jednotlivých prací a poohlédněte se po někom, kdo stavební úpravy provede v odpovídající kvalitě a v co nejkratším čase. Na rychlosti záleží především v případě, že nebudete mít náhradní bydlení a rekonstrukce bude probíhat za vaší přítomnosti.

Najmout si firmu, nebo živnostníky?

Ať už je vašim cílem rekonstrukce bytového jádra nebo celého bytu, budete se muset rozhodnout, zda se obrátit na firmu nebo více jednotlivců. Obě varianty mají svá pro a proti, nicméně podstatnou roli hrají především reference. Předpokládáme, že preferujete kvalitu před zanedbatelnou úsporou, a proto se vyplatí vsadit na stavební společnost se zvučným jménem a prokazatelnými výsledky.

rekonstrukce-bytu

Zavedená firma pro vás vytvoří počítačovou vizualizaci a ke všem specializacím dodá revizní zprávy a prohlášení o shodě. Tím nechceme tvrdit, že by živnostníci neodvedli kvalitativně srovnatelnou práci – přesto je ale mnohem jednodušší svěřit jedinému subjektu. Jak v praxi vypadá rekonstrukce v Praze na klíč, se dočtete například na webové prezentaci zavedené firmy FIX Servis s.r.o. Uděláte si obrázek, co všechno by měla solidní firma nabízet.

Tip: Vizualizaci si můžete vytvořit také sami – přečtěte si o volně dostupném software.

S jakými náklady musíte počítat?

Váš rozpočet bude klíčový. Do nákladů však budete muset zahrnou nejen cenu za materiál a práci, ale také zajištění projektové dokumentace, vyřízení stavebního povolení (bude-li zapotřebí) a spolupráci za kolaudaci. Zajímá-li vás právě rekonstrukce bytu Praha, obraťte se na výše zmíněnou stavební firmu FIX Servis a požádejte o bezplatnou kalkulaci. Podobných nabídek si nechte vypracovat hned několik a nakonec je vzájemně porovnejte. A nezapomeňte, že důležitější než cena, jsou vynikající reference.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.