Starožitnosti do moderního interiéru patří!

Pro staré věci prý není v moderní domácnosti místo. Skutečně? Starožitné stoly, almary, sekretáře či sofa už dávno nepatří jen do tradičního interiéru a skvělou službu udělají i v moderně pojatém bydlení a naplní ho romantickou atmosférou. Věci, ze kterých dýchá historie, jsou mnohem osobitější, než sériová výroba a mohou být stejně funkční jako soudobé zařízení. Vše je samozřejmě otázkou vkusu, ale několika vhodně zvolenými kousky rozhodně nic nezkazíte. Přílišný kontrast mezi starožitným a současným nábytkem zmírní doplňky v podobě lamp, koberců nebo květin.

Renovace starožitností svépomocí je hloupost

Předtím, než si historický skvost doma ubytujete, se ale budete muset postarat o to, aby vypadal jako dřív. Nemáte-li však s restaurováním starožitného nábytku žádné zkušenosti, rozhodně se do ničeho nepouštějte po hlavě. Voda, laky a syntetická čistidla mohou starožitnostem uškodit a nechcete-li, aby ztratily na hodnotě, obraťte se na profesionální restaurátory. Investice do renovace starožitného nábytku se vyplatí hned z několika důvodů. Nejenže získáte osobité zařízení, ale zároveň navýšíte jeho cenu.

Pražským restaurátorům můžete důvěřovat

Chcete-li, aby vaše starožitnosti vypadaly opět jako nové, obraťte se na pražský Ateliér Fiala. Jeho zakladatel, David Fiala, je potomkem akademického malíře Josefa Fialy a kromě restaurátorských prací se angažuje také v ucelení jeho uměleckého odkazu. Zavítáte-li do barokního Domu umění v Horních Počernicích, budete moct navštívit galerii obrazů a výstavní sál. Prohlídka vás možná inspiruje natolik, že se kromě renovace vlastních starožitností rozhodnete i pro pořízení několika dalších. Ateliér Fiala totiž nabízí také prodej starožitností a to jak v původním, tak restaurovaném stavu.

Starožitné skříně

Vraťme se však ještě na chvíli k restaurátorství. Zkušení restaurátoři z Ateriéru Fiala dokáží navrátit někdejší lesk vašemu dřevěnému nábytku, uměleckořemeslným památkám nebo obrazům. A bude-li třeba, vytvoří zbrusu nový rám, který bude identický s původním. Samozřejmostí je i oprava čalouněných částí nábytku.

Renovace nábytku a obrazů probíhá původními technikami, čímž je zachován prvotní vzhled. Další informace najdete přímo na stránkách Ateliéru Fiala. A nezapomeňte si prohlédnout nabídku starožitností, které jsou aktuálně na prodej. Možná mezi nimi natrefíte na něco, co by se vyjímalo právě u vás doma.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.