Většině plochých střech se rekonstrukce nevyhne. Čeká to i vás?

Ploché střechy jsou nedílnou součástí české architektury. K masivnímu rozšíření tohoto funkcionalistického prvku však došlo především ve spojitosti s výstavbou panelových domů. Stejně jako ostatní typy střešních konstrukcí mají i ploché střechy specifické výhody a nevýhody. K pozitivním vlastnostem patří větší obestavěný prostor při opticky nižší stavbě, v rámci negativ musíme zmínit poměrně komplikovanou tepelnou izolaci a časté problémy se zatékáním (v případě špatně provedené hydroizolace).

U kterých staveb nejčastěji zaznamenáváme poruchy plochých střech?

K poruchám ploché střechy nejčastěji dochází u starších panelových domů, což je dáno množstvím staveb tohoto typu, které doposud neprošly rekonstrukcí. Podobný problém však mají také starší rodinné domy, kde je hlavní příčinou nevyhovující stav hydroizolace. Příčiny mohou mít různý charakter – starý nebo nevhodný materiál, ale také nekvalitně provedené práce či nedodržení technologických postupů.

V případě rozsáhlejších poruch je nutná rekonstrukce ploché střechy, kterou je vhodné spojit se zateplením.

Plochá-střecha

Nákladné rekonstrukci lze zabránit pravidelnou údržbou

Plochá střecha vyžaduje pravidelnou údržbu, kterou by žádný majitel objektu neměl zanedbávat. Drobné opravy spočívají ve vyčištění ucpaného střešního svodu, údržbě oplechování (jinak bude docházet ke korozi) a střešního pláště. Během zimy ze střechy odstraňujte sníh a led, ovšem tak, aby nedošlo k porušení střešního pláště.

Pozor, není vhodné chodit po střeše, která není pro pocházení přizpůsobena. Zároveň byste se neměli pouštět do oprav ploché střechy, která je doposud v záruce (ať už jde o novou nebo zrekonstruovanou střechu, po zásahu zanikne možnost reklamace provedených prací i použitých materiálů).

Jak poznáte, že je hydroizolace porušená?

Na poruchu hydroizolace přijdete poměrně snadno, a to podle skvrn na stropě pod střechou. V takovém případě se vám ale pravděpodobně nepodaří najít porušené místo, protože se voda může pohybovat po spádu i ze vzdálenosti několika metrů a až poté zateče. Na pomoc si přivolejte odborníky, kteří porušené místo lokalizují a hydroizolaci opraví.
Poruchy ploché střechy se vůbec nejlépe projeví za nepříznivého počasí (období jara a podzimu).

Rekonstrukci se dříve či později nevyhne žádná plochá střecha

Pravidelná údržba sice rekonstrukci ploché střechy oddálí, ale nakonec se jí stejně nevyhnete. Životnost nové či nově zrekonstruované střechy dosahuje až několika desítek let, ale pouze v případě použití kvalitních materiálů a dodržování technologických postupů. Vyberte si proto firmu, která má s rekonstrukcí plochých střech letité zkušenosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rekonstrukce a zateplení ploché střechy – Praha a okolí

Mezi odborníky, kteří v oboru působí dostatečně dlouhou dobu, patří i společnost AHF Stavby s.r.o. Firma vznikla v roce 1999 jako sdružení živnostníků a rekonstrukcí střech se zabývala již od samotného počátku. Garancí kvalitních služeb budiž spousta získaných certifikátů a osvědčení, ale také nespočet referencí. Společnost provádí rekonstrukce a zateplení ploché střechy v Praze a okolí, a to až do vzdálenosti cca 150 km od hlavního města.

AHF Stavby s.r.o. se specializuje na bytové a rodinné domy i na administrativní a průmyslové budovy. Součástí komplexního portfolia prací jsou také opravy fasád, výškové práce, zemní izolace, realizace teras, jezírek apod.

Realizace hydroizolace střechy probíhá převážně formou fóliových systémů typu mPVC, TPO, EVA, EPDM a dalších materiálů, které vynikají kvalitním zpracováním a vynikajícími dilatačními vlastnostmi. Výběr konkrétního materiálu je plně v režii zákazníka, nicméně se můžete spolehnout na odborné poradenství a doporučení optimálního řešení. Společnost AHF Stavby s.r.o. spolupracuje s předními dodavateli certifikovaných fólií a je proto schopna dodat materiál za příznivých cenových podmínek,.

Nedílnou součástí hydroizolace jsou také asfaltové pásy, nejčastěji pak vrstvy z více nastavitelných pás vyrobených z asfaltu modifikovaného elastoměrem SBS či z oxidovaného asfaltu. Modifikované pásy vynikají vysokou průtažností a díky vrchnímu křemičitému posypu jsou dostatečně chráněny před UB zářením. Také v případě asfaltových pásů můžete počítat s prvotřídní kvalitou prověřených systémů předních českých dodavatelů.

Chcete-li, aby byla vaše plochá střecha opět ve skvělém stavu, obraťte se na odborníky z AHF Stavby s.r.o. na www.ahf.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.