Jak dovnitř dostat přirozené světlo? Střešními světlíky!

Hledáte způsob, jak do objektu přivést přirozené denní světlo, které se rovnoměrně rozloží do všech koutů? Mezi nejefektivnější řešení patří střešní světlíky, které se používají jako prosvětlovací prvek v průmyslových objektech, ale také domech s plochou střechou. Kromě zmíněného prosvětlení však slouží také k dalším účelům. Zajišťují odvod kouře a tepla. Prozradíme vám, jaké jsou nejběžnější typy světlíků a kdo vám nabídne špičkové systémy za skvělou cenu.

Typy a využití střešních světlíků

Mezi nejvyužívanější typy patří obloukové, pásové a bodové světlíky. Výjimkou ale nejsou ani atypické tvary v podobě jehlanových, lucernových či valbových světlíků. Na míru specifickým požadavkům lze vyrobit takřka jakýkoliv tvar. Skládají se z ocelové podsvětlíkové obruby a hliníkové či ocelové konstrukce. Výplň obvykle tvoří polykarbonát nebo sklo.

Vraťme se však k využití. Střešní světlíky sice primárně slouží jako prosvětlovací systém, ale zároveň jsou nedílnou součástí preventivní protipožární ochrany. V některých případech (udávají-li to bezpečnostní předpisy) jsou vybaveny samočinným odvětrávacím zařízením pro přirozený odvod tepla a kouře a zplodin. Jakožto bezpečnostní prvek však světlík vyžaduje pravidelné (roční) revize.

Na koho se obrátit?

Máte pocit, že světlíky využijete i vy, ale nevíte který typ je vhodný právě pro vaše bydlení? Obraťte se na profesionály ze společnosti PRUNIWERK, kteří vám s výběrem rádi pomohou a doporučí optimální řešení.

Ryze česká výrobně – obchodní společnost nabízí pásové a bodové světlíky LUMINAR s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, vysokou odolností a ochranou před škodlivým UV zářením. Samozřejmostí je také realizace atypických typů na míru požadavků klienta či rekonstrukce starších světlíků.

PRUNIWERK působí v rámci celé České republiky. Další informace najdete na www.pruniwerk.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.