Kvalitní plastová okna vám ročně ušetří desítky tisíc korun

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a opět začínáme aktivně řešit výdaje náklady s vytápěním. Pokud vás nebaví neustále kontrolovat termostat a udržovat teplo domova na minimálních, hodnotách, nezbude vám, než učinit opravdu efektivní opatření. Podle statistik uniká okny a dveřními otvory cca 40 % tepla a chcete-li tepelné ztráty výrazně snížit, pořiďte si moderní okna.

Jednou z možností jak ušetřit za vytápění je změna dodavatele energie (netopíte-li tuhými palivy). Přesto jde, v porovnání s výměnou okenního systému, o zanedbatelnou úsporu. Jistě, vstupní investice, která je s montáží nových oken spojena, není malá, ale vyberete-li si plastová okna v přijatelné cenové relaci, můžete počítat s rychlou návratností. Díky plastovým oknům ročně ušetříte až několik desítek tisíc korun.

Ale který typ oken bude pro vaše bydlení nejvhodnější?

V současné době hrají prim plastová okna, kterým sekundují dřevěné a hliníkové profily. Všechny varianty mají svá pro a proti, ale hledáte-li ideální kompromis mezi cenou a kvalitou, pravděpodobně nakonec sáhnete po plastových oknech.

3 největší výhody plastových oken

  • kvalitní plastová okna perfektně izolují
  • naprostá bezúdržbovost
  • možnost individualizace (takřka libovolná barva nebo dekor imitující dřevo, volitelné profily i zasklení)

Nenechte se zviklat názory, za které může kvalita mnoha plastových oken vyrobených v průběhu 90. let. Technologie pokročily a v současné době jsou plastové dveře a okna na velmi vysoké úrovni. Tedy alespoň systémy od prověřených výrobců, kteří využívají prvotřídní komponenty (např. česká firma Bohemia Plast Group). Naopak se vyvarujte podezřele levných oken, které se vyrábí v Polsku. Nezapomeňte na známé moudro – nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci – a vydejte se cestou kvality. Nekvalitní plastová okna špatně izolují, rychle se opoužívají a rychle ztrácí původní barvu.

Prvotřídní česká plastová okna a dveře od Bohemia Plast Group

V případě výše zmíněného českého výrobce Bohemia Plast Group se podobných neduhů nemusíte bát. Díky letitým zkušenostem s výrobou plastových oken a dveří (již od roku 1995) a modernímu technologickému zázemí garantuje velmi dlouhou životnost výrobků, kterou posvěcuje desetiletou zárukou. Plastová okna a dveře vyrábí z německých profilů značky VEKA, které patří k absolutní špičce. V nabídce najdete několik typů profilů, ale také rozličné typy skel (např. bezpečnostní sklo, izolační trojsklo, sklo s protihlukovou či protisluneční úpravou). V rámci komplexních služeb můžete využít také montáž, kterou firma provádí v celém středočeském regionu.

Ve výrobním portfoliu společnosti Bohemia Plast Group najdete také zimní zahrady, garážová vrata a příslušenství k okenním systémům. A ty, kterým plastové dveře a okna z nějakého důvodu „nesednou“, jistě potěší přítomnost hliníkových a dřevěných oken (dřevěná okna však Bohemia Plast Group nevyrábí, ale odebírá od renomovaného dodavatele). Další informace najdete na www.bohemiaplast.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.