Kvalitní plastová okna vám ročně ušetří desítky tisíc korun

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a opět začínáme aktivně řešit výdaje náklady s vytápěním. Pokud vás nebaví neustále kontrolovat termostat a udržovat teplo domova na minimálních, hodnotách, nezbude vám, než učinit opravdu efektivní opatření. Podle statistik uniká okny a dveřními otvory cca 40 % tepla a chcete-li tepelné ztráty výrazně snížit, pořiďte si moderní okna.

Jednou z možností jak ušetřit za vytápění je změna dodavatele energie (netopíte-li tuhými palivy). Přesto jde, v porovnání s výměnou okenního systému, o zanedbatelnou úsporu. Jistě, vstupní investice, která je s montáží nových oken spojena, není malá, ale vyberete-li si plastová okna v přijatelné cenové relaci, můžete počítat s rychlou návratností. Díky plastovým oknům ročně ušetříte až několik desítek tisíc korun.

Ale který typ oken bude pro vaše bydlení nejvhodnější?

V současné době hrají prim plastová okna, kterým sekundují dřevěné a hliníkové profily. Všechny varianty mají svá pro a proti, ale hledáte-li ideální kompromis mezi cenou a kvalitou, pravděpodobně nakonec sáhnete po plastových oknech.

3 největší výhody plastových oken

  • kvalitní plastová okna perfektně izolují
  • naprostá bezúdržbovost
  • možnost individualizace (takřka libovolná barva nebo dekor imitující dřevo, volitelné profily i zasklení)

Nenechte se zviklat názory, za které může kvalita mnoha plastových oken vyrobených v průběhu 90. let. Technologie pokročily a v současné době jsou plastové dveře a okna na velmi vysoké úrovni. Tedy alespoň systémy od prověřených výrobců, kteří využívají prvotřídní komponenty (např. česká firma Bohemia Plast Group). Naopak se vyvarujte podezřele levných oken, které se vyrábí v Polsku. Nezapomeňte na známé moudro – nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci – a vydejte se cestou kvality. Nekvalitní plastová okna špatně izolují, rychle se opoužívají a rychle ztrácí původní barvu.

Prvotřídní česká plastová okna a dveře od Bohemia Plast Group

V případě výše zmíněného českého výrobce Bohemia Plast Group se podobných neduhů nemusíte bát. Díky letitým zkušenostem s výrobou plastových oken a dveří (již od roku 1995) a modernímu technologickému zázemí garantuje velmi dlouhou životnost výrobků, kterou posvěcuje desetiletou zárukou. Plastová okna a dveře vyrábí z německých profilů značky VEKA, které patří k absolutní špičce. V nabídce najdete několik typů profilů, ale také rozličné typy skel (např. bezpečnostní sklo, izolační trojsklo, sklo s protihlukovou či protisluneční úpravou). V rámci komplexních služeb můžete využít také montáž, kterou firma provádí v celém středočeském regionu.

Ve výrobním portfoliu společnosti Bohemia Plast Group najdete také zimní zahrady, garážová vrata a příslušenství k okenním systémům. A ty, kterým plastové dveře a okna z nějakého důvodu „nesednou“, jistě potěší přítomnost hliníkových a dřevěných oken (dřevěná okna však Bohemia Plast Group nevyrábí, ale odebírá od renomovaného dodavatele). Další informace najdete na www.bohemiaplast.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *