Vybíráme digestoř: Nabídka vás příjemně překvapí

Pokud zařizujeme kuchyni, měli bychom dbát na správný výběr digestoře čili odsavače par. Jde o velmi důležitý kuchyňský spotřebič, který se často stává dokonce dominantou celé místnosti. Většinou nás zaujme především vzhled digestoře a teprve poté se zajímáme o její parametry.

Druhy odsavačů par

Dostanete na výběr z několika druhů digestoří, mezi ně patří ostrůvkové, komínové, výsuvné, vestavěné a další typy.

Komínové digestoře patří k nejoblíbenějším digestořím a montují se na stěnu. Díky jejich praktičnosti a vzhledu se stávají čím dál vyhledávanějšími.

Ostrůvková digestoř se vhodně zakomponuje do každé kuchyně, i když patří mezi nejobjemnější odsavače par. Je vhodná právě pro ostrůvkovou kuchyni.

Rohová digestoř je vhodná pro lokaci do rohu kuchyně. I tady si zákazník může vybrat styl i materiál, který mu nejlépe vyhovuje.

Rustikální digestoř se přizpůsobuje trendu, který se pomalu, ale jistě vrací do našich domácností. Podtrhne tak design, který jste si pro svůj interiér zvolili.

Podvěsná digestoř patří mezi nejlevnější produkty a dá se vhodně zakomponovat do každé kuchyně, neboť se nainstaluje pod skříňku, díky čemuž zůstává tolik žádaný a nutný úložný prostor.

Vestavné digestoře jsou zacíleny pro malé kuchyňské linky, jelikož zaberou málo prostoru a zároveň nenaruší styl kuchyňské linky.

Výsuvné odsavače par jsou vyhledávané pro jejich nenápadnost a jejich rozměr se vymezuje od 50 do 90 cm. Výhodou lustrové digestoře je její modernost, vhodnost pro ostrůvkové kuchyně a vybavenost žárovkami, díky čemuž slouží jako plnohodnotné osvětlení.

Vysoce vhodná pro podhledy je stropní digestoř, která se dá zabudovat do stropních podhledů nebo stropů.

Odtahová, nebo recirkulační digestoř?

Budete se moct rozhodnout mezi odtahovou nebo recirkulační digestoří.

Odtahová digestoř vyžaduje napojení na komín nebo potrubí, které odvádí nasátý vzduch směrem ven. Důležitá je správná volba průměru odtahu – měl by se shodovat s průměrem vývodu digestoře. Co se týče umístění výstupu, může být boční, rohový, horní nebo zadní.

Výhodou recirkulační digestoře je skutečnost, že nevyžaduje napojení na potrubí. Funguje na principu nasátí vzduchu přes uhlíkový filtr a opětovném puštění zpět. Nevýhodou je nutnost výměny filtru.

Nepodceňujte význam kvalitní digestoře

Při výběru odsavače par si uvědomte, že kvalitní digestoří přetvoříte kuchyňskou linku v prostor, který může být čistým, klidným a příjemným místem bez pachů a škodlivých plynů.

Tip na závěr: Kvalitní výrobky za skvělou cenu najdete na www.dalago.cz. Co třeba působivé ostrůvkové digestoře? Ve vaší kuchyni by se takové řešení jistě vyjímalo…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.