Jak zastřešit terasu 3 x jinak

Posezení na terase s rodinou či přáteli patří k těm nejpříjemnějším zážitkům. Ale jen do chvíle, než nám pohodu překazí rozmary počasí. Sluníčko nám dokáže pořádně zatopit a je jen na nás, jestli se s ním vypořádáme a odcloníme jeho nepříjemné paprsky. Dnes vám prozradíme, jak terasu zastřešit a to hned třemi způsoby. Každý ze stínících systémů má svá pro a proti a s rozhodováním se proto neunáhlete.

Markýzy

Markýza nabízí efektivní stínění terasy nebo balkonu bez nutnosti instalace nosných sloupů. Upevňuje se přímo na fasádu domu a v případě potřeby lze plachtu roztáhnout a poté opět srolovat. Markýzy se vyrábí v kazetovém, polokazetovém a bezkazetovém provedení (kazeta látku chrání před vnějšími vlivy).

Markýzy odolají lehčímu dešti, ale nechrání terasu před větrem a sněhem. Lze je vybavit širokým spektrem příslušenství (např. elektrické stahování, čidla detekující změnu počasí apod.) a při stažení jsou velmi nenápadné.

Luxusní markýzy

Sluneční plachty

Zatímco markýzy reprezentují klasiku, sluneční plachty zase aktuální trendy. Jsou populární především v přímořských destinacích a již na první pohled připomínají jachtařské plachty. A to nejen designem, ale také funkčnosní.

Sluneční plachty jsou rozměrově i tvarově variabilní a lze je použít také k dostínění prostoru pod střechou nebo zimní zahradou. Hodí se do atypických prostor a svým čistým a uhlazeným designem budí pozornost. Podobně jako markýzy však neslouží jako ochrana před větrem a sněhem.

Stínící plachta

Stínící pergoly

Na závěr jsme si nechali stínící pergoly – impozantní konstrukce, které si hravě poradí se sluníčkem, ale také s větrem nebo deštěm. Pevná hliníková nebo dřevěná konstrukce naprosto změní charakter terasy, ale bohužel ji nelze použít k zastíněné balkonu. Některé typy stínících pergol mohou mít také boční stěny, díky kterým pak konstrukce nemá daleko k zimní zahradě. Dejte si však pozor na přílišné zatížení sněhem, stínící pergola by ho nemusela vydržet.

Luxusní pergola

Tip pro fajnšmekry

Jste nároční a to tak, že neváháte do zvelebování bydlení investovat nemalé částky? V tom případě se po vhodném zastřešení terasy poohlédněte na www.t-shade.cz. Specialisté na stínící systémy nabízí unikátní řešení pomocí luxusních produktů od renomovaných firem. Toužíte-li svou terasu zastínit opravdu stylově, máte šanci.

You may also like...

1 Response

  1. Tereza napsal:

    My jsme vyřešili zastřešení díky SKYTRIUM https://www.albixon.cz/skytrium/. Nová verze zastřešení. Je to super. Dnes mohu být na své terase, i když zrovna chumelí, nebo prší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.