Jak vyčistit kávovar

Když začne připravená káva chutnat nepříjemně hořce, je na čase dát vašemu kávovaru trochu lásky. Jednoduché čištění pomůže udržet chuť čerstvé kávy, odstranit z karafy vodní kámen a zabrání zanášení. Rovněž odstraní nahromaděné minerály a zbaví nás kávového oleje. Víte, co je na tom nejlepší ? Je to snadné a máte pravděpodobně vše potřebné k údržbě vašeho kávovaru doma!

Jak vyčistit kávovar?

Co budete potřebovat

 • Voda
 • Bílý ocet (dost na zaplnění poloviny karafy)
 • Horká mýdlová voda
 • Mycí houba
 • Vlhký ručník
 • Suchý ručník

Jdeme na to!

 1. Vyprázdněte karafu a zbavte se lógru: Vyprázdněte a opláchněte karafu a vyhoďte veškeré zbytky kávy, která zůstala ve filtru.
 2. Vyrobte si vlastní přípravek pro čištění kávovaru: Budeme potřebovat směs vody a octu v poměru 1:1 .
 3. Nalijte roztok do komory na vodu: Naplňte vodní komoru na maximum roztokem. Použil jsem karafu k odměření správného poměru.
 4. Spusťte na kávovaru cyklus vaření poloviny: Spusťte cyklus vaření. Uprostřed cyklu vaření kávy vypněte kávovar a nechte ho hodinu stát.
 5. Dokončení cyklu vaření: Po hodině zapněte kávovar a nechte cyklus vaření doběhnout.
 6. Odstraňte roztok a spusťte cyklus s čistou vodou: Po dokončení cyklu vaření vylijte roztok a naplňte vodní komoru čerstvou vodou (žádný ocet). Spusťte znovu cyklus vařen. Opakujte ještě dvakrát a nechte kávovar v mezičase mírně vychladnout.
 7. Otřete kávovar: Otřete vnější část kávovaru, umyjte karafu a koš na filtr v horké mýdlové vodě. Znovu sestavte a připrabte si kávu, která opět chutná, jako ta, do které jste se zamilovali!

Zdroj: https://eshop.lazenskakava.cz/

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.