Proč měnit okenní těsnění?

Těsnění do oken sice není na první pohled nápadné, ale přesto hraje klíčovou roli v jejich funkčnosti a celkovém komfortu bydlení. Mnoho domů a bytů se v minulých letech pyšnilo novými okny, která stále slouží bez zjevné vady. Jenže i okna, stejně jako jiná zařízení, podléhají opotřebení a vyžadují čas od času servisní zásah – seřízení oken. A právě výměna těsnění patří mezi ty nejdůležitější kroky.

Proč je výměna těsnění do oken tak důležitá? Těsnění čelí během roku náročným podmínkám. V zimě odolává mrazům a v létě zase spalujícímu slunci a dešti. Vlivem těchto vlivů ztrácí pružnost a mění své vlastnosti, čímž se snižuje jeho izolační schopnost. To vede k nepříjemným průvanům, pronikání hluku z venku a v neposlední řadě k únikům tepla, které se projeví na růstu faktur za energie.

Máte dvě možnosti

Výměna těsnění svépomocí

Okenní těsnění si můžete zakoupit v e-shopu spravaoken.cz a s trochou šikovnosti ho vyměnit sami. Nabízí celoroční skladovou dostupnost a podrobný manuál, který vás provede všemi kroky, od zaměření a nákupu až po samotnou montáž. V e-shopu naleznete pouze těsnění do drážky, která se instalují bez lepení. Pro prodloužení životnosti těsnění doporučujeme jeho pravidelnou údržbu pomocí nanosilikonu.

Profesionální výměna

Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, nebo si zkrátka chcete ušetřit práci, svěřte výměnu těsnění do rukou profesionálů. Naši zkušení technici zajistí rychlou a bezproblémovou montáž s garancí kvality.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nezapomeňte si před nákupem objednat zdarma vzorky těsnění. Díky nim si ověříte, zda těsnění správně sedí v drážce a splňuje požadované vlastnosti. Neřiďte se pouze rozměry starého těsnění, jelikož s časem dochází k jeho deformaci.

Pamatujte, že včasná výměna těsnění oken se vám mnohonásobně vrátí v podobě komfortnějšího bydlení, nižších faktur za energie a prodloužené životnosti vašich oken.

Objednejte si vzorky těsnění ještě dnes a udělejte první krok ke komfortnějšímu bydlení. A pozor, v e-shopu spravaoken.cz seženete také nebytnosti pro žaluzie do oken.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.