Vybíráme domácí kávovar: jaký druh je nejlepší a jakou vyžaduje péči?

Toužíte po dobře připravené kávě u vás doma? Nechte se hýčkat vlastním kávovarem. Poradíme, jaký kávovar vybrat a kde mu zajistit pozáruční servis.

Jak vybrat domácí kávovar?

Toužíte si v teple domova připravit voňavý šálek kávy, kdykoliv dostanete chuť? Patříte mezi milovníky kávových specialit a rádi si během dne připravíte espresso, cappuccino nebo latte? Pak právě pro vás je koupě kávovaru tou nejlepší volbou. Podle čeho vybrat ten pravý?

Pákový kávovar

Pákový kávovar je nejnáročnější na obsluhu, i co se dalších pomůcek týče. Pokud nechcete kupovat mletou kávu, neobejdete se bez mlýnku, tamperu a konvičky na mléko.

Výhody pákového kávovaru:

· Připraví vám i to nejmenší espresso

· Snadno si regulujete množství kávy

· Vypadá fantasticky

Nevýhody pákového kávovaru:

· Příprava kávy vyžaduje cvik

· Musíte ho pravidelně (ručně) čistit

Automatický kávovar

Automatické kávovary vám umožní pouhým jedním stisknutím tlačítka připravit tu nejchutnější kávovou specialitu. Většina kávovarů už má vestavěný mlýnek. Díky tomu si můžete vychutnat ještě intenzivnější a čerstvou kávu. V závislosti na volitelných programech vám kávovar připraví espresso, cappuccino, latte, čaj i horkou čokoládu.

Výhody automatického kávovaru:

· Ekologická a ekonomická příprava kávy v porovnání s kapslemi

· Minimální náklady na provoz

· Možnost výběru intenzity kávy

· Přizpůsobitelné nastavení: množství kávy, teplota, velikost nápoje

Nevýhody automatického kávovaru:

· Vysoká pořizovací cena

Jak servisovat domácí kávovar?

Pozáruční modely kávovarů doporučujeme každé 1 – 2 roky servisovat u našich techniků. Ti zdarma napojí kávovar na diagnostiku a případné závady vám zavolají. Servis kávovarů DeLonghi zahrnuje chemické čištění a odvápnění vnitřních částí, seřízení a broušení mlýnku a konečnou kontrolu tlaku a těsnosti vodní soustavy. Opravy kávovarů Philips zajišťujeme zpravidla do 3 dnů. Chcete-li investovat do nového kávovaru, podívejte se na naše repasované nebo zánovní modely s minimálně roční zárukou za výhodnější ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.