Tipy na 3 prvky, které váš domov přiblíží k „smart home“

Co je smart home? Termín označuje chytrou domácnost, která pomocí moderních technologií zvyšuje komfort obyvatel. Zahrnuje úsporné spotřebiče, ale také topení, osvětlením zábavní audio a video systémy, dveřní videohlásku, robotický vysavač a spoustu dalších zařízení a příslušenství, jež lze ovládat na dálku a mnohdy vzájemně nějakým způsobem komunikují. Následující „vychytávky“ upotřebíte bez ohledu na to, zda je vše bydlení inteligentní, nebo se teprve na větší inovace chystáte.

Externí kamera Carneo HomeGuard

Perfektní přehled o tom, co se u vás doma právě děje, vám zajistí IP kamera Carneo HomeGuard Ex, která vás upozorní vždy, když zaregistruje pohyb nebo zvuk. Komunikovat s ní můžete pomocí PC nebo mobilního zařízení. Záznam se ukládá na microSD kartu nebo na zpolatněný FTP server. Kvalita záznamu je vysoká (HD 720p) a díky nočnímu vidění kamera bedlivě střeží majetek i v noci. Nastavení i ovládání jsou velmi snadné a obávat se nemusíte ani o bezpečnost – bezdrátové WiFi je silně zabezpečeno. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost umožňují takřka libovolné umístění.

Carneo TiVii – Android Smart TV Box

K čemu slouží Android Box TV? Z obyčejného televizoru udělá smart TV. Disponuje integrovaným WiFi adeptérem, který se stará o konektivitu k internetu. Extrémní rychlost pak zajišťuje až osmijádrový procesor s výkonným čtyřjádrovým grafickým čipem a 16 GB ROM pamětí. Užijete si tak nejen prohlížení internetu a streamování videí, ale také hraní náročných her. K Android Smart TV Boxu se vám určitě bude hodit tato bluetooth klávesnice.

Carneo Smartlight RGBW

Na závěr jsme si nechali stylovku v podobě LED pásu. Carneo Smartlight samozřejmě není ledajaké osvětlení – přízvisko „smart“ neznamená nic jiného, než že tento led pás nabízí ovládání hlasem pomocí Google Home či Amazon Alexa, případně prostřednictvím mobilní aplikace. Funkce jako „inteligentní scéna“ pro nastavení rozličné světelné atmosféry, časovač a skupinová kontrola (pro ovládání více členy domácnosti) z něj dělají velmi příjemného společníka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.