Zlato je výhodnou investiční příležitostí i v době, kdy jeho cena láme rekordy

Každý ekonomicky uvažující člověk má snahu šetřit peníze pro případ, že by nastaly horší časy. Zároveň si tím chce naspořit finanční prostředky, aby si kupříkladu v budoucnu mohl koupit nemovitost, auto apod. Peníze se vždy dají umně ochránit a zhodnotit, stačí chytře zvolit některou z investičních příležitostí. Velmi dobrou komoditou je v tomto směru zlato.

Aktuální cena zlata je mimořádně vysoká

Cena zlata, jak jste již možná z médií zaregistrovali, v posledních týdnech prudce stoupá. Nyní už téměř dosahuje hranice 2.000 amerických dolarů za trojskou unci, což je skutečně historické číslo. Ti z vás, kteří do zlata vložili své finanční prostředky někdy v minulosti, jej dnes mohou prodat za velmi výhodných podmínek. Ale pozor, ani dnes není špatné zlato naopak nakupovat.

Stabilita je jednou z největších předností zlata

Zlato je komoditou, která se na trhu dlouhodobě těší stabilitě z hlediska hodnoty. Je to dáno kromě jiných aspektů i jeho omezenými světovými zásobami. Je tudíž celkem logické, že cena zlata postupně spíše roste. A hranice 2.000 dolarů za unci pravděpodobně nebude konečnou.

Jak se dá na zlatu vydělat?

Pro české investory je výhodná zejména nynější silná koruna. Pakliže totiž česká měna spadne byť jen o korunu vůči americkému dolaru, okamžitě se vám investice do zlata zhodnocuje. Za každý kilogram zlata lze při poklesu české koruny vůči americkému dolaru získat v současnosti kolem 50.000 Kč, což je atraktivní hlavně pro větší investory. I jako drobní střadatelé však investici do zlata jistě oceníte, neboť vložené finanční prostředky neztratí během času svoji reálnou hodnotu, ba spíše naopak. Zlato nepodléhá žádné inflaci jako měna, ale ani dalším negativním ekonomickým faktorům. Proto se jeho nákup vyplatí i v dnešní době, kdy jeho hodnota roste.

Sledujte cenu zlata na trhu

Jestliže chcete pravidelně sledovat vývoj cen zlata, pak vám k tomu pomůže třeba web www.zlate-mince.cz, který provozuje tradiční tuzemský dodavatel zlata v podobě mincí a slitků, respektive cihliček.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.