Kde si půjčit, když nemůžete doložit příjem?

Řešíte finanční deficit a potřebujete půjčit menší částku, která by zalepila díru v domácím rozpočtu? V nabídkách bankovních institucí na malou půjčku nenarazíte a nemáte-li k dispozici kontokorent či kreditní kartu, budete si muset půjčit od některého z prověřených nebankovních poskytovatelů. Měli byste mít z nebankovní půjčky strach? A jak vyřízení probíhá? Odpovědi na nejdůležitější otázky najdete v tomto článku.

Půjčky již jen od prověřených poskytovatelů

V minulosti byl nebankovní trh přesycen subjekty, které nabízely netransparentní a předražené produkty. V souvislosti s nedávnými změnami legislativy nyní půjčky nabízí pouze prověřené společnosti, a to pod dohledem ČNB.

Zároveň došlo k přitvrzení požadavků a poskytovatelé musí zájemce o úvěr prověřovat tak důkladně, aby eliminovali rizika související se zadlužením. V praxi to znamená, že na půjčku dosáhnou pouze lidé s dostatečně vysokým příjmem a bez negativních záznamů v registrech dlužníků.

Chcete si půjčit bez doložení příjmu?

To, že se pravidla pro poskytování úvěrů zpřísnila, ještě neznamená, že nedostanete půjčku bez doložení příjmu. V případě menší částky vám někteří poskytovatelé půjčí bez zbytečné administrativy. Vyřízení takové půjčky trvá pár minut a probíhá online.

Příkladem půjčky bez doložení příjmů je nabídka od C Credit, o níž si můžete přečíst podrobnější informace na www.bez-pujcka.cz. Maximální výše půjčky je 30 tisíc a doba splatnosti 30 měsíců.

O půjčku si mohou zažádat také OSVČ, které podnikají teprve krátce a nemají k dispozici daňové přiznání za předchozí roky.

Dobře si spočítejte, jestli na půjčku máte

Přestože jde o menší částku, měli byste si předem spočítat, zda budete schopni hradit pravidelné měsíční splátky. Dojdete-li k závěru, že i menší anuita zatíží váš rozpočet, raději najděte jiné řešení než nebankovní půjčku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.