Jak na rekonstrukci kuchyně bez zbytečných problémů

Konečně jste se dostali k rekonstrukci kuchyně, ale dostali jste strach, zda výsledek dopadne dle očekávání? Budete-li se řídit následujícími tipy, nemáte se čeho bát!

Naplánujte si rozpočet

Není nic horšího než zjištění, že si novou kuchyň nemůžete dovolit. Proto byste měli začít podrobným naplánováním rozpočtu. Platí, že kuchyně na míru stojí o něco více než sériová výroba, ale na druhou stranu jde o investici na mnoho let. Pokud ve snaze ušetřit podceníte její kvalitu, estetiku či užitné vlastnosti, nikdy vám nebude dělat takovou radost, jako kdybyste investovali o něco větší částku, ovšem s tím, že stoprocentně splní vaše očekávání.

Začněte včas

Zrekonstruovat kuchyň není jen tak. Plánování, přípravy a samozřejmě i samotná realizace zaberou spoustu času, a proto byste se měli na proces připravit v předstihu. Počítejte s tím, že nepůjde o záležitost, kterou byste měli za sebou během jediného víkendu. Vaše domácnost bude nějakou dobu vypadat jako staveniště, takže si v předstihu naplánujte, jak vyřešíte stravování. A chystáte-li se na kompletní rekonstrukci bytu, raději vše realizujte v jeden čas. Bude-li na přestavbu kuchyně plynule navazovat i rekonstrukce bytového jádra, ložnice či jiné místnosti, ušetříte si spoustu práce s úklidem.

Profesionálové to zvládnou líp

Napadlo vás, že v rámci úsporných opatření pověříte rekonstrukcí své přátele – řemeslníky? Pakliže jsou šikovní a pochlubí se vám zdařilými realizacemi, proč ne. Ovšem obecně se vyplatí důvěřovat firmě, která se postará o všechny dílčí činnosti. Důvodů je přitom hned několik – řemeslníci mezi sebou lépe komunikují a práce jim jde rychleji od ruky. Firma s dobrý jménem se vás nebude snažit ošidit a naopak možná ve finále ušetříte.

Tipy nám poskytli profesionálové ze studia Mattes Plus s.r.o. Firma se zabývá výrobou kuchyňských linek i kompletní rekonstrukcí bytu a působí v okolí Ostravy, Havířova a Frýdků – Místku. Ukázky realizovaných zakázek najdete na www.famattes.cz.

You may also like...

1 Response

  1. Eliška napsal:

    Na obrázku je docela pěkný dřez. To je granit? Také s manželem přemýšlíme, že si necháme předělat kuchyň. Moc děkuju za tipy. 🙂 Určitě si necháme dát granitový dřez. Třeba takový jako tady: https://eshop-franke.cz/695-drezy-s-odkapem Ta barva se mi moc líbí a na dotek jsou taky super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.