Vyrobené závity, které se dodávají zákazníkům, musejí projít kontrolou v kalibrech

V domácnosti se čas od času musejí vyměnit různé závity. Například u přípojek plynu či vody je důležité, aby přesně pasovaly, jinak může docházet k úniku plynu a kapaliny. Jenže v tomto směru se většinou musíte plně spolehnout na výrobce. Právě ti by měli při výrobě závitů i dalších součástek, jež se používají v domácnostech, používat kvalitní kalibry.

Proč jsou kalibry nezbytnou pomůckou při výrobě závitů?

V momentě, kdy vyrobené závity, potažmo další součástky, u nichž je důležité přesně dbát na jejich parametry, opouštějí výrobní linku, je nezbytná jejich kontrola pomocí kalibrů.

Kalibry slouží jako měřidla, která mají za cíl detekovat byť jen minimální odchylky v rozměrech. Na rozdíl od běžné kontroly pouhým okem dokážou zjistit odchylky v parametrech v řádech stovek, ba někdy dokonce i tisícin milimetru. Právě kupříkladu u závitů, jež se používají u potrubí, je přitom každá setinka milimetru rozhodující pro to, aby nemohl unikat plyn, voda či vzduch ze spojů. Zkrátka aby vše sedělo tak, jak má.

Druhy kalibrů

U závitů se přímo používají závitové kalibry, povětšinou metrické či trubkovité. Umějí zjistit odchylky na vnějších i vnitřních závitech, a to během několika málo vteřin. Firmy, které do výroby kalibry nasadí, minimalizují riziko prodeje zmetků, což jim umožňuje zlepšovat renomé firmy, logicky se tím také snižují výrobní ztráty. Kromě závitových se používají často rovněž válečkové kalibry, jež pro změnu slouží ke kontrolám vnitřních průměrů trubek, případně dalších produktů s vnitřními otvory.

Dodávky kalibrovacích zařízení

Pakliže máte zájem o pořízení moderních kalibrů výše uvedených druhů, pak vězte, že je v tuzemsku prodává společnost Nástroje.cz. Dodává produkty, jež jsou vyráběné na základě nejnovějších technologických postupů, které jsou zároveň neustále inovovány. Firma je schopna zboží dodat promptně každému zákazníkovi tak, aby mohl být spokojen a kalibry začal využívat co nejdříve.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.