Vhodně zvolený byt v Praze může mít cenu zlata

Chystáte se koupit byt v Praze? Nenechte se od svého záměru odradit, neboť investice do pražských nemovitostí patří k nejchytřejším rozhodnutím. V současné době lze sehnat cenově dostupné bydlení i v atraktivních lokalitách, což ještě před několika málo lety možné nebylo. Realitní trh zažívá výkyvy a koupě bytu se vyplatí v momentě poklesu, což je právě nyní. Počítejte také s tím, že cena kvalitní nemovitosti pravděpodobně další výrazný cenový pokles nezažije.

Pohlížíte-li na byt jen jako na investici, přinese vám v horizontu 10 až 15 let zhodnocení v řádu desítek procent (byt v centru Prahy). Ceny nemovitostí v Praze byly ještě před krizí pod dlouhodobým evropským průměrem (s ohledem na ostatní hlavní města) a na budoucím zhodnocení bude mít vliv i stoupající poptávka z důvodu stále většího počtu obyvatel.

Koupě bytu se vyplatí především v případě, že v něm plánujete i bydlet. Nemáte-li k dispozici celou částku, nevadí. Aktuální podmínky hypotéčních úvěrů jsou velmi příznivé a budete-li moct složit alespoň poměrnou část peněz (ideálně 50 %), dostanete ještě výhodnější sazby.

Čím se při výběru bytu řídit?

  • Zaměřte se na nemovitosti, které jsou v tradičních lokalitách nebo v městské části, u které lze očekávat další rozvoj (např byty Praha 5).
  • Lokalita by měla být dobře dostupná – v bezprostřední blízkosti MHD a ve fungující infrastruktuře. Toto kritérium obvykle do puntíku splňují novostavby.
  • Z hlediska demografického vývoje by se v lokalitě měly cítit dobře také staří a pohybově omezení lide.
  • Pamatujte si, že po menších bytech je větší poptávka než po velkých.

Nemáte-li s nákupem nemovitostí zkušenosti, obraťte se na někoho, kdo vám poskytne odborné poradenství a pomůže vám s výběrem vhodného bytu. Realitní poradenství zdarma poskytuje např. portál www.bytyprodejpraha.cz, na kterém najdete široké spektrum levných i luxusních bytů (mimo jiné i půdní byty) ve všech pražských lokalitách.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.