Stavebnicové nerezové zábradlí je bezpečné, elegantní a zvládnete si ho namontovat sami

Zábradlí je (nebo by alespoň mělo být) nedílnou součástí schodiště. Jde o funkční bezpečnostní prvek, který může významně pozvednout celkový dojem interiéru. Stačí si vybrat to správné a my vám prozradíme, jaké jsou vaše možnosti. Zaměřili jsme se na zábradlí tzv. stavebnicového typu, které vyrábí česká společnost J.A.P.

Výhody zábradlí stavebnicového typu

Stavebnicový systém snoubí příznivou cenu, jednoduchou montáž a variabilitu využití. Hodí se do na betonová i montovaná schodiště, balkony nebo balustrády. Mezi další výhody patří i snadná údržba. Kvalitní nerez je známá svou dlouhou životností, takže se nemusíte bát, že budete muset za pár let řešit výměnu.

J.A.P. nabízí široké spektrům možností sestavení. Dává zákazníkům na výběr z mnoha různých variant výplní, madel a ukotvení. Ať už si však vyberete kterékoliv řešení, vždy se můžete spolehnout na prvotřídní dílenské zpracování dotažené do posledního detailu. Montáž zábradlí je snadná a s pomocí detailního návodu a instruktážního videa ji zvládne každý kutil. Pokud se na instalaci necítíte, nevadí. Stačí se obrátit na některého z mnoha smluvních partnerů.

Nerezové zábradlí J.A.P. lze přizpůsobit  jakémukoliv schodišti. Na tvaru a typu nezáleží. Jednotlivé prvky do sebe perfektně pasují a nemusí se nijak upravovat. Nezbytné je pouze zkrácení délky madla na požadovanou míru a lanek či prutů, které tvoří výplň.

zábradlí 2

I zábradlí podléhá normám, věděli jste to?

Jak vybrat zábradlí? Možná vás překvapí, že i zábradlí podléhá určitým normám a vyhláškám. Jde o vyhlášku č. 137/1998 Sb. „O obecných technických požadavcích na výstavbu“ a souvisí především s výškou zábradlí, vzdáleností mezi výplněmi zábradlí a v neposlední řadě i s jeho pevností. Účelem této vyhlášky je zajistit bezpečnost bez ohledu na to, že jde o architektonický prvek ve vašem vlastním domě.

V praxi vyhláška upravuje např. minimální výšku madla, která by při hloubce prostoru do tří metrů neměla být níže než 90 cm od podlahy. V případě prostoru s hloubkou od 3 do 12 metrů je minimální výška madla stanovena na 100 cm. Další úpravy se týkají madla, které nesmí mít výstupy a ostré hrany.

Zábradlí v bytových domech a provozech určených pro děti musí mít být plné a to s tabulovou, mřížovou nebo sloupkovou výplní. V provozech určených pro děti nesmí být mezery širší než 8 cm, v bytových domech pak širší než 12 cm.
Zábradlí, u kterého by mohlo hrozit riziko propadnutí nebo podklouznutí, musí být u podlahy opatřeno ochrannou lištou (min. 10. cm vysokou).

Tip: Vybíráte-li nové zábradlí do provozu určeného pro děti, vsaďte na stavebnicové nerezové zábradlí J.A.P. s výplní z kaleného skla. Vyhovuje veškerým požadavkům a přesto si zachovává moderní a elegantní design.

Typy výplní

Zmínili jsme, že J.A.P. vyrábí zábradlí v různých variantách. Můžete si vybrat mezi těmito typy výplní:
nerezové zábradlí – hodí se do interiéru i exteriéru a lze ho namontovat na jakýkoliv ty schodiště

  • lanková výplň – hodí se ke všem typům schodů, madlo může být nerezové nebo dřevěné
  • skleněná výplň – bezpečnostní kalené sklo je bezpečné a elegantní
  • prutová výplň – nabízí čisté linie a velkou variabilitu

Jednotlivé typy výplní lze vzájemně kombinovat a vytvořit tak unikátní design, který přesně odpovídá charakteru vašeho bydlení. Velmi dobře vypadá například sklo v kombinaci s pruty či lanky. Zapojte svou fantazii a nakonfigurujte si zábradlí, na které se budete rádi dívat a ještě raději se ho dotýkat!

stavebnicové nerezové zábradlí

Co byste ještě měli vědět?

Výrobce má většinu komponentů skladem a dodá vám ho do 6ti dnů od objednání (u některého zboží je dodání do 12ti dnů). Nebudete-li si vědět rady s vyměřením a montáží, J.A.P. vám doporučí vhodnou partnerskou firmu, která se o vše postará za vás. V základní nabídce najdete madla z nerezové oceli a bukového dřeva. Toužíte-li po exkluzivnějším materiálu (např. exotické dřevině), kontaktujte výrobce.

Informace o tom, kde stavebnicové zábradlí zakoupit najdete na www.zabradli-jap.cz. Na webu najdete i fotogalerii veškerých výplní a komponentů.

zábradlí

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.