Jak vybrat pelíšek pro psa?

My lidé si zařizujeme bydlení tak, abychom se v něm cítili co možná nejútulněji. Podobný požadavek mají i naši čtyřnozí kamarádi, byť si o to nemohou říct slovy. Pokud vám na svém pejskovi záleží, věnujte výběru pelechu dostatečnou pozornost a pořiďte mu tak pohodlné zázemí, jak jen to bude možné. Nevíte-li si si rady, dejte na naše prověřené tipy. Prozradíme vám, jak vybrat pelech pro psa!

Vybíráme velikost a typ pelechu

Ještě předtím, než přistoupíte k výběru konkrétního modelu, zvažte optimální velikost. Jaká velký by měl pelíšek být? Tak, aby se do něj pes vešel celý a měl dostatek prostoru na to, aby se v mohl roztáhnout. Máte-li bojácnější plemeno, zvažte koupi „zastřešeného“ pelechu, který připomíná psí boudu. Tyto pelíšky jsou ze všech stran kryté a mají jediný otvor pro vstup.

Mezi nejoblíbenější pelechy pro psy patří ty, které vypadají jako dětský bazének. Jsou lemovány okrajem, o který se může zvíře opřít. Vyrábí se také z plastu (podloží tvoří matrace), ale pokud si váš pes libuje v okusování všeho, co se mu dostane do cesty, přikloňte se ke klasice. Předejdete riziku, že zkonzumuje kus konstrukce a přivodí si žaludeční či střevní potíže. Poslední alternativou je pouze matrace pro psy.

pelech (2)

Jak měkký/tvrdý by měl pelech být?

Pelíšek by neměl být příliš měkký, ale ani tvrdý. Mezi časté zdravotní potíže psů patří poškození páteře a kloubů z důvodu nevhodného podloží. Do pelechu můžete pejskovi umístit i polštář nebo deku. Bude-li pelech umístěn na dlažbě nebo jiné chladnější podlaze, upřednostněte typ s pevnou spodní částí.

Tip: Chcete, aby pelech vydržel opravdu dlouho? Vsaďte na extra odolné pelechy!

pelech

Hygiena především

Špinavý pelech se ve vaší domácnosti vyjímat nebude. Dbejte na to, aby vybraný model nebyl náročný na údržbu a šlo ho snadno vyprášit a vyprat. Průběžná údržba pelechu je navíc důležitá také z hygienického hlediska.

Chcete pelíšek, který se bude líbit vám i vašemu pejskovi?

Pelíšek musí být pohodlný, ale co byste řekli tomu, kdyby měl i dekorativní funkci? V tom případě se po něm poohlédněte u specializovaného prodejce na www.mujmazlik.cz. Najdete zde levné psí pelíšky, ale i opravdu luxusní pelechy pro psy, které si v ničem nezadají s bytovými doplňky. Zkrátka radost pohledět…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.