Jak bydlet ve vlastním rodinném domku levněji? Odpověď zní „MOBILHEIM“!

Toužíte po rodinném domku, ale nehodláte čekat, až na něj našetříte potřebnou částku? Pokud se nechcete zadlužovat hypotékou, nevěšte hlavu. Stále máte šanci, která se jmenuje mobilní domek neboli mobilheim. Ještě jste o něm neslyšeli? Svým konceptem vychází z trailerů, které se ve Spojených státech objevily již před více než 60ti lety. Představíme vám všechny jeho výhody, které vás možná utvrdí v tom, že jde o správnou volbu.

Fenomén se zrodil v USA

Původní trailery se moderním mobilheimům příliš nepodobaly. Vypadaly jako karavany, byť trochu prostornější. Oblíbili si je lidé, kteří se často stěhovali z místa na místo a neustálé hledání podnájmů pro ně bylo nepřijatelné. Trailer jednoduše zapojili k vozu a odcestovali. V USA jsou trailery populární dodnes.

Ze zámoří se mobilheimy dostaly i na starý kontinent. Zdaleka nejvíce jich zahlédnete ve Velké Británii a v Nizozemí. Poměrně rozšířené jsou také v západoevropských státech. Spíš než karavanům se však podobají klasickým zděným domům či dřevostavbám.

Proč si pořídit mobilní domek?

A proč byste se měli přiklonit k tomuto řešení i vy? Hlavním pozitivem je přijatelná pořizovací cena. Příkladem budiž nabídka renomované české firmy, která vyrábí mobilní domy dle tradiční technologie (známé z VB či Nizozemí). Rodinný mobilheim s dispozicemi 3+1 a rozloze 70 m2 pořídíte za cca 1,33 milionu korun. Do ceny je zahrnuta i základová deska a DPH. Podotýkáme, že jde o vysoce kvalitní, kompletně zateplenou stavbu, která je vybavena rohovou kuchyní, menší koupelnou, bojlerem, přímotopy a v neposlední řadě i kachlovými kamny. Ceny menších mobilheimů jdou ještě níž a ty nejlevnější jsou k mání již od 300 tis. Kč.

mobilní dům

Cena však není jedinou výhodou mobilheimů. Mezi ty další patří velmi rychlá realizace (firma vám domek přiveze až na pozemek) a spousta zajímavých inovací. V případě mobilheimů výše zmíněné firmy Petra Žáčka jde např. o vnitřní omítky namísto těžkých a křehkých SDK desek, variabilní výška stropu a sklon střechy, vnější omítky a zateplená fasáda. A co je nejlepší? Výstavba se obejde bez stavebního povolení.

Chcete si mobilní domky prohlédnout a přečíst si o nich další informace? Najdete je na www.mobilnidomky.cz!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.