Mobilní dům – zřejmě nejlevnější alternativa vlastního bydlení

Chcete bydlet ve svém, ale nemůžete si dovolit rodinný domek? Nechcete se na dlouhé roky zadlužovat hypotékou, ale přesto se v žádném případě nespokojíte s pronájmem? V tom případě vás bude zajímat trailer. Nic vám to neříká? A co takhle stacaravan nebo holiday home? Pořád nic? O mobilheimu neboli mobilním domku jste už ale stoprocentně slyšeli. Fenomén, který k nám dorazil ze západoevropských států, je v posledních letech stále populárnější a jakmile se s ním seznámíte blíže, zamilujete si ho.

Historie mobilheimů aneb jak to vlastně začalo?

Vraťme se však o více 60 let zpět do Spojených států amerických, protože právě zde mobilní domy spatřily světlo světa vůbec poprvé. Tehdy však měly podobu karavanů, kdežto dnes jsou na první i druhý pohled k nerozeznání od klasických zděných staveb. Bydleli v nich lidé, kteří se často stěhovali z místa na místo – přestěhování celého „domu“ pro ně bylo nejpraktičtějším řešením. Postupem času se mobilní domy dostaly také do Evropy, především do Velké Británie a Nizozemí. V naší konzervativní zemičce jsou zhruba deset let a pomalu objevujeme jejich podstatné výhody.

Výhody mobilního domu

A proč byste si měli pořídit mobilní dům právě vy? Hlavním argumentem je nízká pořizovací cena, blesková realizace (hotový dům vám dodavatel přiveze až na pozemek), nízké provozní náklady a v neposlední řadě také to, že se obejdete bez stavebního povolení. Jednoduše si objednáte dům podle svých představ (zvolíte-si dispozice a vybavení) a zanedlouho budete bydlet. S domem lze manipulovat i v budoucnu – rozhodnete-li se pro změnu adresy, mobilní dům se na ni přestěhuje s vámi.

Mobilheim se chlubí mnohostranným využitím. Poslouží jako rekreační objekt, kancelář, prodejna, ale samozřejmě i jako plnohodnotné bydlení se vším všudy. K mání jsou zateplené mobilní domy k celoročnímu užívání – mají lehkou zateplenou fasádu,vnitřní a vnější omítky, kompletní rozvody a v případě zájmu i další volitelnou výbavu a zařízení. Prohlédnout si je můžete na www.mobilnidomky.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *