Repase akumulátorů se vyplatí. Aneb proč se loučit se zařízením, které vám může ještě několik let věrně sloužit?

Narodili jste se s aku-vrtačkou v ruce a každou volnou chvíli něco kutíte? Pokud je kutilství, práce na zahradě či chalupě vaše hobby, pravděpodobně máte široký arzenál kvalitního nářadí. Jenomže i ty nejlepší nástroje jednoho dne vypoví službu a nezbývá, než se s nimi rozloučit a pořídit si náhradu. Ale co když je vaše akumulátorové nářadí v perfektním stavu a jediné, co vás zlobí, je vysloužilý či vadný akumulátor? Musíte nutně rozbít prasátko a vyrazit do nejbližší hobby prodejny? V žádném případě – akumulátor lze repasovat!

Kdy se repase akumulátoru stoprocentně vyplatí?

Repase akumulátorů je ve většině případů finančně i ekologicky šetrnější. Především tehdy, pokud se týká aku-nářadí s vyšší pořizovací cenou. Jsou-li vaše pracovní nástroje v jinak bezvadném stavu, skutečně není důvod k pořízení nového modelu. Optimální řešení je právě repase. Zakoupíte-li si osvědčený akumulátor od renomovaného výrobce (např. Panasonic, Sanyo nebo X-Cell), budete s kvalitou nadmíru spokojeni. Nový akumulátor bude mít ještě lepší vlastnosti než originál.

Kdy je vhodnější pořízení nového nářadí?

Zřejmě se shodneme na tom, že se repase akumulátorů u dražšího nářadí vyplatí. Platí však to samé také o výrazně levnějším hobby nářadí? Patříte-li mezi sváteční kutily, kteří do svého nádobíčka investují jen tolik, kolik je nezbytně nutné, patrně si repasi rozmyslíte. Ani výměna akumulátoru není za hubičku a pokud vás bude stát jen o něco méně než pořízení nového nářadí, je bezpředmětná.

Vždy se najde výhodnější alternativa

Na druhou stranu můžete narazit na prodejce, kteří nabízí výrazně levnější repase než většina konkurence. Příkladem budiž firma Jan Melichar – BATERIE, která provádí repase širokého spektra zařízení, včetně hobby modelů. V nabídce nechybí akumulátory pro „low hobby“ segment, konkrétně kvalitní X-Cell s kapacitou 1100mAh.

Chcete-li se o repasích akumulátorů dozvědět další informace, najdete je na www.janmelichar.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.